Dopalacze zabijają

Policjanci każdego dnia podejmują kilkanaście tysięcy interwencji. Często zdarza się, że interweniują wobec osób znajdujących się pod wpływem dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Ostatnie przypadki w kraju pokazują, że pomimo podjętej przez policjantów oraz służby medyczne pomocy niestety nie udaje się uratować życia osobom, które zażyły dopalacze. Walkę z tym przestępczym procederem wspomogą znowelizowane przepisy prawa, które wczoraj weszły w życie.

Tylko ostatnie przypadki w kraju pokazują, jak ważna jest walka z dopalaczami. Często pomimo szybko udzielonej pomocy przez policjantów i ratowników medycznych nie udaje się uratować życia osobom po zażyciu dopalaczy. Walkę z tym przestępczym procederem wspomogą znowelizowane przepisy prawa, które wczoraj weszły w życie. Zgodnie z nowelizacją przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, handel dopalaczami jest zagrożony taką sama karą więzienia jak handel narkotykami. Sprawcy grozi kara nawet 12 lat pobawienia wolności. Za posiadanie znacznej ilości środków psychoaktywnych grożą 3 lata więzienia.

Policjanci prowadzą wszechstronne działania. Mundurowi rozpracowują grupy przestępcze wytwarzające lub handlujące środkami psychoaktywnymi. Praktycznie każdego dnia zatrzymywane są osoby biorące udział w obrocie dopalaczami. Policjanci prowadzą również szeroko zakrojoną działalność profilaktyczną. W tym celu odwiedzają placówki oświatowe i inne instytucje, gdzie prowadzą prelekcje dotyczące zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i narkotyków. Podczas pogadanek tłumaczą młodzieży dlaczego tak niebezpieczne jest eksperymentowanie z tego typu środkami odurzającymi. Policjanci nieustannie współpracują z innymi instytucjami i służbami m.in. Państwową Inspekcję Sanitarną i Służbę Celną.

KGP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz