Strona główna Galerie Disco party w Iłowie na pożegnanie lata

Disco party w Iłowie na pożegnanie lata[Galeria zdjęć]

3846
0
PODZIEL SIĘ

Kilka tysięcy fanów muzyki disco-polo przybyło do Iłowa na zakończenie tegorocznych wakacji. Po raz 21. odbyło się tu Wielkie Pożegnanie Lata. To impreza, która powoduje, że w ostatni czwartek sierpnia, Iłów staje się disco-stolicą Polski. Potężna dawka hitów i popularnych wykonawców – na czele z Captain Jack – sprzyjała szalonej zabawie, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Na iłowski stadion zjechali miłośnicy dobrej zabawy praktycznie z całego województwa, ale też z wielu zakątków kraju. Spotkaliśmy również kilku obcokrajowców. Jak podkreślali „Pożegnania Lata w Iłowie”, to impreza znana nie tylko w Polsce, a oni są tego dowodem.

Szczególnie cieszyli się na występ gwiazdy wieczoru, którą niewątpliwie był Captain Jack. Znany niemiecki zespół eurodance spotkał się z serdecznym przyjęciem iłowskiej publiczności i wielkim aplauzem po każdym swoim utworze. To grupa, która ma na swoim koncie dziewiętnaście złotych i platynowych płyt w Europie. Znakiem firmowym wokalisty jest uniform i czerwona czapka, a muzyka stylem przypomina wojskowy trening. Już od początku – tytułowym „Captain Jack” – grupa rozbujała wszystkich zgromadzonych na stadionie. Ich występ przypomniał szaleństwo lat 90., usłyszeliśmy też kilka nowych kawałków oraz coverowych szlagierów. Było hucznie i widowiskowo. Rzęsisty deszcz, który przez około godzinę nękał zgromadzonych, ani na chwilę nie przerwał jednak wspólnej zabawy.

Atmosferę szalonej imprezy rozkręcały kolejne gwiazdy polskiego nurtu disco. Na scenie jak zawsze nie zabrakło tych najpopularniejszych. Boys, After Party, Camasutra, Markus P, Extazy, Top Girls, Power Play, Excited, MIG, Czadoman, to tylko niektóre z dużego grona zespołów, które bawiły widownię podczas tegorocznego Wielkiego Pożegnania Lata.

Niezwykle gorąco publiczność przywitała pochodzący z Iłowa Classic. Robert Klatt i Mariusz Winnicki i ich twórczość cieszy się ogromnym uznaniem wśród miłośników tego typu muzyki.

 – Ta impreza po raz kolejny udowadnia, jak bardzo jest tu potrzebna. Zarówno publiczność jak i wszystkie zaproszone zespoły wspólnie tworzą muzyczną rodzinę. Każdy z nich przyjeżdża tu, aby wspólnie świętować na koniec wakacji, a moi przyjaciele muzycy zawsze przyznają, że uwielbiają iłowską publiczność. Zresztą widać to, jaki mają z nią znakomity kontakt – przyznał Robert Klatt, który jest głównym organizatorem Wielkiego Pożegnania Lata w Iłowie. Przez lata udało mu się stworzyć niemal legendarną już imprezę, na estradzie której gościły dotychczas wielkie zagraniczne gwiazdy, jak choćby: Ace of Base, Francesko Napoli, Dr Alban, Limahl, Kate Ryan, Mr President, a w ubiegłym roku Danzel.

Dwudziesta pierwsza edycja przedsięwzięcia była również okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia pracy artystycznej zespołu Masters oraz 25-lecia zespołu Milano. Obie grupy kolejno prezentowały się na iłowskiej estradzie. Interesująco brzmiały ich największe utwory wykonywane wspólnie z innymi zaprzyjaźnionymi ekipami. Nie zabrakło gratulacji i życzeń, a chłopaki z Milano zostali uhonorowani Złotą Okładką Super Expressu i specjalną statuetką, którą osobiście wręczył im m.in. Roman Kujawa, wójt gminy Iłów.

Muzyczne „Pożegnania Lata” w Iłowie od ponad dwóch dekad jest wybitnym punktem na mapie największych wydarzeń muzycznych typu disco w naszym kraju. Edycja 2018 tylko to potwierdziła. Jak co roku, telewizyjna relacja z Iłowa pojawi się na kanale PoloTV. Na antenie tej stacji we wrześniowe niedziele (16, 23 i 30.09) o godz. 20.05 pokazywane mają być obszerne fragmenty iłowskiego festiwalu.

Marcin Odolczyk

Fot. Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKawaler pozna
Następny artykułKto naprawi barierkę?