Strona główna Kronika kryminalna Czy ktoś podpala samochody?

Czy ktoś podpala samochody?

1933
0
PODZIEL SIĘ

Jak na razie nieustalone są przyczyny pożaru skody octavii, do którego doszło 1 sierpnia, tuż po godzinie 2.00 na ul. Warszawskiej 72 w Sochaczewie. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego pożaru. Właściciel samochodu jednak podejrzewa, że auto zostało przez kogoś celowo podpalone.

– Ten samochód, jak mówi nasz sąsiad, miał niedawno robiony przegląd i wszystko było z nim w porządku – mówi Ewa, jedna z sąsiadek z bloku, w którym mieszka poszkodowany kierowca. – To niemożliwe, aby auto tak nagle w nocy samo się zapaliło. Sąsiad był bardzo spokojnym człowiekiem i dbał o swój wóz. Raczej prędzej w tym upale pożar wybuchłby w ciągu dnia, a nie w środku nocy.

Pani Ewa wskazuje przy tym, że ogień pojawił się tuż po godzinie 2.00. Wcześniej, za dnia samochód nie był używany i stał cały czas pod domem. Zniszczenia auta wyglądają tak, jakby rzeczywiście ktoś je podpalił, polewając je jakąś łatwopalną substancją.

– My nie ustalamy przyczyn pożaru, gdyż nie jest to w naszej kompetencji. Dostaliśmy sygnał o 2.35. W akcję gaszenia zaangażowanych było czterech strażaków. Ogień opanowany został w pół godziny – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Policja prowadzi teraz postępowanie wyjaśniające w sprawie pożaru. To nie jedyny tajemniczy pożar w Sochaczewie. Wcześniej, wiosną zapłonęły dwa samochody na parkingu pod mostem przy ul. Sienkiewicza. Co było powodem tych pożarów, jest nadal ustalane przez sochaczewską policję.

BN

Fot. Aleksander Szostak