Bzura Chodaków wraca do gry – na początek remis

Na ten mecz kibice w Chodakowie czekali ponad rok. Przypomnieć trzeba, że wskutek działań poprzedniego prezesa drużyna seniorów została wycofana z rozgrywek. Na szczęście znaleźli się ludzie, którym los klubu nie jest obojętny. Dzięki temu w niedzielę na trybunach zasiadło około pięciuset wygłodniałych futbolu jego fanów. Wróćmy jednak do meczu.

Już w pierwszych minutach Bzura nie wykorzystała doskonałej sytuacji, a później gra się po prostu toczyła. Co prawda piłkarze dużo biegali po boisku, jednak nic z tego nie wynikało. Goście wyprowadzili jedną akcję, po której objęli prowadzenie. W drugiej połowie Błękitni za wszelką cenę chcieli dowieźć korzystny wynik do końca. Pomagał im w tym sędzia, który zupełnie stracił kontrolę nad tym, co działo się na murawie. Goście często opóźniali grę, „kładąc” się na trawie. Brak reakcji sędziego doprowadził do nerwówki, która została aż trzy razy rozładowana w mało piłkarski sposób.

Chodakowianie ambitnie atakowali i co kilka minut na polu karnym gości dochodziło do zamieszania. Kibice z pewnością zapamiętają kapitalny strzał z przewrotki, po którym rywal wybił piłkę z bramki. Minuty mijały, a wynik się nie zmieniał.

W doliczonym czasie gry Jarosław Stencel daleko wyrzucił piłkę z autu. Trafiła ona pod nogi Kamila Wojciechowskiego, który bez zastanowienia oddał silny strzał, ustalający wynik niedzielnego meczu. Remis w „debiucie” z mocnymi Błękitnymi wstydu nie przynosi, jednak pozostał niedosyt. Młodzi piłkarze niestety muszą nabyć niezbędnego doświadczenia, żeby bez przeszkód móc wygrywać takie mecze. Potencjał w Bzurze jest. Trzeba go tylko teraz dobrze wykorzystać.

Bzura Chodaków – Błękitni Gąbin  1:1 (0:1)

gol: Kamil Wojciechowski (93′)

skład: Siemiński – Żółtowski, Kawczyński, Basiński, Stypuła (53′ Strzelczyk), Wojciechowski, Tomczyk (75′ J. Kowalski), Jeznach (46′ M. Kowalski), Stencel, Brdeja (83′ Krawczak), Kacprzak (87′ Adamski)

Wyniki I kolejki

Bzura Chodaków – Błękitni Gąbin  1:1

Szopen Sanniki – Wisła Nowy Duninów  2:0

Wisła Główina – Sobowo – GKS Góra  2:6

Wicher Cieszewo – ULKS Ciółkowo  3:0

Mazovia Słubice – Polonia Radzanowo  0:3

Zorza Szczawin Kościelny – Spójnia Mała Wieś  4:3

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz