Strona główna Brochów Było klepisko jest boisko

Było klepisko jest boisko

772
0
PODZIEL SIĘ

Lada moment ruszy przebudowa kompleksu boisk w Janowie. Urząd Gminy Brochów podpisał 10 sierpnia umowę z wykonawcą.

– Dotację otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu, a nasz wniosek uplasował się na 8 miejscu w skali kraju. Zdobyliśmy dotację w wysokości miliona złotych na nasze gminne boiska w Janowie i Śladowie. Łączna wartość obu inwestycji wynosić będzie około dwa miliony złotych – informował na początku roku Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.

W ciągu miesiąca od wejścia na budowę mają być wykonane wszelkie prace. Wszystko wskazuje na to, że niemal z początkiem jesieni sportowcy będą mogli korzystać z boisk. Boisko w Janowie to typowy Orlik, spełniające wszystkie wymogi. Obok ma być zapewnione też zaplecze socjalne.

– Przygotowujemy się teraz do przetargu na budowę boiska w Śladowie. Będzie mieć naturalną nawierzchnię, która jest mniej inwazyjna i kłopotliwa w utrzymaniu. Chcemy zapewnić mieszkańcom jak najlepsze możliwości do uprawiania sportu – dodał Piotr Szymański.

W Wólce Smolanej trwają prace nad uruchomieniem zewnętrznej siłowni, na którą od dawna czekali mieszkańcy. Do 15 sierpnia planowane jest zakończenie inwestycji. Remontowane jest też boisko. Odbywa się to metodą gospodarczą. Wymieniana jest trawa i budowane trybuny.

BN

Fot. UG Brochów