Strona główna Sochaczew miasto Budowa Lidla przyśpiesza

Budowa Lidla przyśpiesza

4525
0
PODZIEL SIĘ

Po prawie dwumiesięcznej przerwie, firma Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego przystąpiła do budowy drugiej części marketu firmy Lidl. Przypomnijmy, że wstrzymanie prac związane było z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Stało się to po tym, jak podczas wbijania tzw. larsenów doszło do uszkodzenia sąsiadujących z placem budowy garaży oraz kamienicy rodziny Zwierzchowskich. Na części budynków, w wyniku drgań wywołanych wbijaniem pali, pojawiły się pęknięcia.

Jak wynika z naszych informacji, PINB nakazał firmie zmianę metody zabezpieczenia gruntu przed osuwaniem. Tak też się i stało i wykonawca inwestycji mógł przystąpić do dalszych prac związanych z budową pierwszego w Sochaczewie marketu sieci Lidl.

A ten ma być oddany do użytku pod koniec tego roku. Powstający przy ulicy Traugutta budynek ma mieć powierzchnię 3141 metrów kwadratowych, z czego powierzchnia samej hali sprzedaży będzie wynosiła około 1300 metrów kwadratowych.

W ramach inwestycji przebudowie ulegnie fragment ulicy Traugutta, która zostanie poszerzona o skręt prowadzący na parking przy markecie.

atu

Fot.: Jerzy Szostak