Strona główna Sochaczew miasto Będzie popiersie Marszałka

Będzie popiersie Marszałka

890
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej w Sochaczewie o ustawieniu przed budynkiem straży pożarnej popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego

Miejsce nie jest przypadkowe – to tu sochaczewscy strażacy zawiesili 11 listopada 1918 roku pierwszą od ponad 100 lat biało-czerwoną flagę nad naszym miastem.

Opinie na temat uchwały można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w godzinach 8.00 – 16.00 w formie pisemnej na formularzu, który jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej i Biurze Obsługi Klienta oraz drogą elektroniczną poprzez platformę konsultacyjną https://konsultacje.sochaczew.pl. Konsultacje potrwają do 30  sierpnia.

Przypomnijmy, że 30 października 1928 roku sochaczewscy radni nadali Marszałkowi jako pierwszej w historii miasta osobie tytuł Pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Sochaczewa. Jak czytamy w zachowanym protokole Rady Miejskiej z tamtego posiedzenia, tytuł przyznano Józefowi Piłsudskiemu: „(…) W uznaniu zasług, popełnionych przy wskrzeszeniu Niepodległości Narodu, budowie i ciągłości Państwa Polskiego przez twórcę Legionów i Wielkiego Wodza Zwycięskiej Armji Polskiej i Narodu”.

dot

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTeatr w poczekalni
Następny artykułPotrzebni wolontariusze