Strona główna Powiat Będzie gdzie zaparkować w Brochowie

Będzie gdzie zaparkować w Brochowie

791
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Przy brochowskiej Bazylice wzdłuż drogi powiatowej i muru okalającego kościół budowany jest nowy parking z miejscami postojowymi na osiem pojazdów. Ta powiatowa inwestycja realizowana jest ze środków własnych Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz współfinansowana przez samorząd gminy Brochów.

Prace wykonuje firma PHU Prima, która na realizację zadania ma czas do końca września, jednak jak nadmienia Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie, wszystko wskazuje na to, że nowe miejsca parkingowe powstaną wcześniej. Obecnie, na miejscu wykonywane są roboty związane z odwodnieniem terenu – montowany był w minionym tygodniu zbiornik, tzw. skrzynka rozsączająca. Teren pod miejsca parkingowe zostanie utwardzony, a powierzchnia wyłożona kostką granitową, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Warto tu nadmienić, iż inwestycja ta objęta jest nadzorem nie tylko konserwatorskim, ale też archeologicznym. Nowe zatoki postojowe będą ustawione częściowo równolegle do muru kościoła, ale i po skosie. Z kostki ułożony zostanie też niewielki chodnik, umożliwiający bezpieczne dojście do zaparkowanych pojazdów.

Jak informuje dyrektor Dębowska, ta powiatowa inwestycja realizowana jest z środków własnych powiatu oraz gminy Brochów. Całkowity koszt tego zadania to niespełna 140 tysięcy złotych.

Z nowych zatok postojowych będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, ale i przyjeżdżający tu licznie turyści z różnych stron Polski i świata. Teren zostanie uporządkowany i stanie się funkcjonalny. Jak wskazują władze samorządu powiatowego, miejsce to będzie właściwie zagospodarowane, poprawi się tym samym bezpieczeństwo wokół kościoła, na czym wszystkim z pewnością zależy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie