Strona główna Sochaczew miasto Będzie balkon w SCK

Będzie balkon w SCK

843
0
PODZIEL SIĘ

Od początku sierpnia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia trwają prace, których celem jest stworzenie 60 dodatkowych miejsc siedzących w tamtejszej sali koncertowej. W tym celu widownia zostanie poszerzona o usytuowany z tyłu sali balkon.

Potrzeba zwiększenia powierzchni widowni sali koncertowej przy 15 Sierpnia stała się szczególnie widoczna przy okazji organizowanych tam koncertów noworocznych w wykonaniu Cameraty Mazovii. Od kilku lat zainteresowanie tym cyklicznym wydarzeniem jest tak duże, że część słuchaczy musi zadowolić się miejscem przy drzwiach, na korytarzu.
Jednocześnie trwają prace nad przystosowaniem holu obiektu, by lepiej spełniał potrzeby miejsca do prezentowania prac artystów.
– Hol już wcześniej służył jako galeria, ale chcielibyśmy, żeby powstały tu jak najlepsze warunki do organizowania wystaw. Jest to w końcu pierwsze pomieszczenie, które widzą odwiedzający naszą placówkę, dlatego powinno być wizytówką instytucji kulturalnej – mówi Artur Komorowski, dyrektor SCK.
Ze względów finansowych renowacja holu będzie etapowana. Jeszcze w tym roku pod sufitem zamontowana zostanie specjalna kratownica, która umożliwi prezentowanie prac artystycznych w przestrzeni. Poprawiona zostanie kolorystyka pomieszczenia. Pojawi się także ekran multimedialny, na którym prezentowane będą m.in. zapowiedzi zbliżających się w SCK wydarzeń.

UM Sochaczew