Strona główna Kultura Arcymistrz jazzu

Arcymistrz jazzu

709
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

Trzeci koncert w ramach I Sochaczewskiego Festiwalu Jazzowego to prawdziwa perła. Zawita Artur Dutkiewicz wraz ze swoim zespołem – Artur Dutkiewicz Trio.

W jazzowym światku artysta ten uznany jest za jedną z najwybitniejszych osobowości muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako 11-latek, a już w 7 lat później rozpoczęło się pasmo jego jazzowych sukcesów. Artur Dutkiewicz koncertuje od lat z gwiazdami światowego jazzu, m.in. w Danii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Holandii, Indiach, Kanadzie i USA.W 1988 roku jako pierwszy muzyk jazzowy wystąpił z recitalem solowym na targach MIDEM w Cannes. Jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Odwiedził około stu krajów na wszystkich kontynentach, występując w prestiżowych salach koncertowych. W 2016 roku artysta odbył solową trasę koncertową w Australii i Nowej Zelandii. Promuje wartości ludzkie, takie jak harmonijne życie w różnorodności, życie bez stresu, w pokoju, czego przykładem był koncert na 30 fortepianów z udziałem pianistów z całego świata na Stadionie Olimpijskim w Berlinie podczas festiwalu kultur świata. Artur Dutkiewicz ma na koncie prawie 20 płyt.

To będzie unikalna okazja, usłyszeć tak wielką gwiazdę na scenie letniej w Sochaczewie. Wystąpią – Artur Dutkiewicz – fortepian, Michał Barański – kontrabas i Adam Zagórski – perkusja. Koncert 12 sierpnia o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
BN