Strona główna Teresin Zagrają do „kotleta”

Zagrają do „kotleta”

1333
0
PODZIEL SIĘ

Po raz kolejny Teresin bawić się będzie, tańcząc „na dechach” podczas odpustu 15 sierpnia. Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń grup chętnych do zaprezentowania się podczas drugiej edycji Przeglądu Zespołów Grających do Tańca, czyli „Kotlet 2018”.

W ubiegłym roku zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, na placu rekreacyjnym przy Al. XX-lecia 5a bawiły się setki osób. Pomysł nawiązujący do tradycji sprzed lat, kiedy to dzień niepokalanowskiego odpustu zawsze kończył się wiejską potańcówką, okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Teresiński Ośrodek Kultury zaproponował zabawę „na dechach”, a przy okazji rywalizację muzycznych zespołów.

Impreza na tyle spodobała się mieszkańcom gminy, że organizatorom nie pozostało nic innego, jak tylko ją kontynuować. I wszystko wskazuje na to, że przedsięwzięcie stało się cyklicznym.

Czas na Kotlet

 Tegoroczny „Kotlet” wystartuje o godzinie 17.00. Tymczasem rozpoczęły się już zapisy wykonawców.

Do pierwszej edycji zgłosiło się wiele zespołów. Główną nagrodę zgarnął zespół Kanon, ale organizatorzy docenili również zespół Albo Albo za profesjonalizm. Przyznano nagrody pieniężne i puchary. W trakcie imprezy było wiele konkursów dla publiczności – mówi Joanna Cieśniewska, szefowa artystyczna przeglądu.

Co trzeba zrobić, aby wystąpić na teresińskiej scenie?

Prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: asiac0607@gmail.com, które powinno zawierać: nazwę zespołu, kilka zdań o zespole i rider techniczny oraz nagranie audio, video lub link do You Tuba z imprezy, na której się prezentowaliście – dodaje Cieśniewska. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 8 sierpnia. – 10 sierpnia otrzymacie informację zwrotną, czy u nas zagracie. Jeśli tak, poprosimy was o listę utworów i podamy wstępną godzinę występu, jak i czas trwania prezentacji – zaznacza Joanna Cieśniewska, informując jednocześnie, że nowym punktem regulaminu jest opracowanie przez zespół jednego utworu biesiadnego z listy organizatora. Utwór zostanie zespołowi podany po zakwalifikowaniu się do przeglądu.

Zdecydują tańczący

Jak w każdym konkursie, nie zabraknie ciekawych nagród. Na zwycięzcę czeka Nagroda Główna w postaci pucharu oraz 2 tysiące złotych. Podobnie jak rok temu, nie zmienia się procedura wyłonienia triumfatorów. Liczyć się będzie po prostu frekwencja tańczących na „dechach” podczas koncertu danej grupy. Zespół, który zachęci do tańca jak największą liczbę par, wygra.

Mając na uwadze, że Teresiński Ośrodek Kultury dąży do podniesienia poziomu wykonawczego programu prezentowanego przez zespoły, organizator postanowił ufundować swoją nagrodę dla najlepszego zespołu wyłonionego przez jury w osobach: wójt Gminy Teresin lub osoba przez niego upoważniona, dyrektor TOK, szef artystyczny przeglądu, muzyk. Laureat tejże nagrody otrzyma możliwość podpisania umowy na koncert w ramach tegorocznych Gminnych Dożynek zaplanowanych na 2 września – mówi Joanna Cieśniewska.

Zwraca też uwagę, że na każdego z uczestników czeka wartość dodana, którą stanowi możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności na profesjonalnej scenie. Zespoły otrzymają też materiały fotograficzne ze swojego występu. „Kotlet” stanowi zatem świetną okazję do wypromowania się.

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowie jako szef artystyczny imprezy Joanna Cieśniewska pod numerem tel. 693 946 311 lub osobiście w TOK-u. Warto więc już dziś zainteresować się występem, bo ilość zespołów jest ograniczona, a zgłoszenia już trwają.

Marcin Odolczyk

Fot. Marcin Odolczyk