Strona główna Kronika kryminalna Zadra rozpoczęła służbę w sochaczewskiej komendzie

Zadra rozpoczęła służbę w sochaczewskiej komendzie

1054
0
PODZIEL SIĘ

Ma mocny charakter i nie ukryje się przed nią narkotyków. Z drugiej jednak strony uwielbia dzieci i lubi prezentować przed nimi swoje umiejętności. Poznajcie Zadrę, która od niedawna pracuje w sochaczewskiej komendzie.

W zeszłym tygodniu po kilkumiesięcznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkoleniu Policji wróciła Zadra – pies służbowy do wyszukiwania zapachu narkotyków. Jej przewodnikiem jest asp. sztab. Robert Błaszczyk z Wydziału Kryminalnego sochaczewskiej komendy.

Nowa funkcjonariuszka ma 2,5 roku. Jest owczarkiem niemieckim z linii użytkowej. Została zakupiona ze środków przekazanych przez gminy powiatu sochaczewskiego. Będzie wykorzystywana do wyszukiwania zapachów narkotyków, a także do działań profilaktycznych w szkołach.

Mimo iż jej prawdziwe imię składa się z kilku liter i cyfr, jej przewodnik nazywa ją Zadra. Jest bardzo zaangażowana w wypełnianie obowiązków, energiczna i bardzo dokładna. Czasami, mimo bardzo trudnych warunków pracy, nie ma problemu ze skupieniem się i wyszukaniem zapachu narkotyków. Zdążyła się już zaprzyjaźnić z Kitkiem, kotem swojego przewodnika.

KPP Sochaczew