Strona główna Sport Wiedzą z kim zagrają

Wiedzą z kim zagrają

878
0
PODZIEL SIĘ

Futbolowe kalendarze zostały już ułożone. Nasze powiatowe drużyny wiedzą, z kim zagrają w nadchodzącym sezonie. Czy mają szanse na awans? Za niecały rok się dowiemy.

KS Teresin gra najwyżej z naszych powiatowych drużyn i ma chrapkę, żeby rywalizować jeszcze wyżej. Celem drużyny jest zapewne awans do IV Ligi i tego należy życzyć tej drużynie. Podopieczni trenera Warszawskiego na boiskach będą się zmagać z SEMP Ursynów Warszawa, Milanem Milanówek, MKS II Piaseczno, Perłą Złotokłos, KLS Osuchów, LKS Chlebnia, Laurą Chylice, Naprzodem Stare Babice, Józefovią Józefów, Ursusem II Warszawa, KS Konstancin, Gromem Warszawa, Pogonią II Grodzisk Mazowiecki, Przyszłością Włochy Warszawa oraz Akademią Piłkarską Żyrardów. Pierwszy swój mecz nasi piłkarze rozegrają na swoim stadionie (11/12.08), a rywalem będą futboliści ze Starych Babic.

W Warszawskiej Klasie A” zagrają aż trzy nasze drużyny. Cel każdej z nich będzie zapewne inny. Piast Feliksów, o ile zbierze solidny skład, może nawet myśleć o awansie. Szanse Promyka Nowa Sucha na awans są mniejsze i drużyna ta raczej będzie spokojnie w środku tabeli.

Bardzo trudne zadanie stoi przed piłkarzami Grzegorza Szypszaka. Tajfun Brochów to beniaminek i jego celem będzie utrzymanie. Piłkarze tego zespołu znają gorycz spadku. Zaznali jej w 2017 roku. W Warszawskiej Klasie A obok Piasta, Promyka i Tajfuna zagrają: Józefowianka Józefów, Wrzos Międzyborów, Orzeł Kampinos, LKS II Chlebnia, Błękitni Korytów, Zaborowianka Zaborów, Ryś Laski, Passovia Pass, Partyzant Leszno, Błonianka II Błonie oraz UKS Ołtarzew. W pierwszej kolejce (18/19.08) dwie nasze drużyny zagrają na wyjeździe. Piast Feliksów zmierzy się z Błękitnymi Korytów, a Promyk Nowa Sucha z Wrzosem Międzyborów. Na swoim boisku tylko Tajfun zainauguruje sezon. Do Brochowa przyjedzie UKS Ołtarzew.

Ciekawa może być rywalizacja w Warszawskiej Klasie B. Zagrają w niej dwie nasze drużyny. Raczej o awans bić się nie będą, chociaż nowy trener Sokoła – Mariusz Mamcarz, może poprowadzić tę drużynę do awansu. Rezerwy KS Teresin prawdopodobnie takich planów nie mają. Rywalami naszych drużyn w Warszawskiej klasie B będą: UKS Łady, Tur Jaktorów, Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki, Milan II Milanówek, Guzovia Guzów, GKS Podolszyn, KS Blizne, Relax Radziwiłłów, Orion Cegłów, FC Płochocin, BUKS Pruszków oraz drugi zespół Akademii Piłkarskiej Żyrardów. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana 18/19 sierpnia. Mecze naszych drużyn odbędą się w Teresinie. Sokół Budki Piaseckie zagra z Orionem Cegłów, a KS II Teresin z FC Płochocin.

Tomasz Ertman
fot. arch. Krzysztof Lewandowski