Strona główna Czas wolny W kinie letnim „Dwa dni w Paryżu”

W kinie letnim „Dwa dni w Paryżu”

859
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewski ratusz kolejny raz zaprasza na otwarty, bezpłatny seans kinowy. 2 sierpnia o 21.00 miłośnicy dobrego kina spotkają się na plaży miejskiej nad Bzurą, by obejrzeć komedię „Dwa dni w Paryżu”.

To komediodramat mający polską premierę w 2008 roku. Główną rolę gra w nim Julie Delpy, która jest jednocześnie autorką scenariusza (np. rolę swego filmowego męża Jacka napisała specjalnie dla Adama Goldberga), wyreżyserowała obraz, stworzyła do niego muzykę. Rodziców bohaterki grają prawdziwi rodzice Julie Delpy.

Francuzka Marion (Julie Delpy) i Amerykanin Jack (Adam Goldberg) postanawiają ożywić nieco swój związek i wyruszają w poszukiwaniu zagubionego gdzieś po drodze romantyzmu na wycieczkę do Europy. Nie mogą zatem ominąć Paryża, tym bardziej, że jest to doskonała okazja, by odwiedzić teściów Jacka, którzy niestety nie znają angielskiego… Spotkanie z nimi oraz całym zastępem eks-chłopaków Marion obnaży różnice kulturowe, a także różnice płci dzielące Amerykanów i Europejczyków, a widzów rozbawi do łez.

2 sierpnia godz. 21.00 – DWA DNI W PARYŻU