Strona główna Nowa Sucha Trwa budowa kanalizacji

Trwa budowa kanalizacji

783
0
PODZIEL SIĘ

MIZERKA/STARY ŻYLIN Rozpoczęła się jedna z największych tegorocznych inwestycji gminnych, czyli budowa kanalizacji sanitarnej w Mizerce i Starym Żylinie. Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha, realizującej tę inwestycję, zaapelował szczególnie do rodziców najmłodszych mieszkańców o zwrócenie na nich uwagi, aby nie wpadły do wykopów, gdyż teren budowy jest dość rozległy.

Ruszyły już pierwsze prace i zgromadzony został potrzebny sprzęt i materiały do budowy. Wykonawcą prac jest firma Kamart Krzysztof Marat, która wygrała przetarg. Cały koszt inwestycji to 2 505 264 zł. Prace mają być wykonane do końca roku.

Firma zaproponowała, że nie we wszystkich przypadkach będą to wykopy. Część prac, i to na znacznych odcinkach, zostanie wykonana metodą przewiertów. To ograniczy w znacznym stopniu ilość otwartych wykopów, co będzie bezpieczniejsze dla mieszkańców w poruszaniu się po terenie. Spowoduje mniejsze szkody i uciążliwość dla właścicieli posesji – zaznacza Maciej Mońka.

Wszelkie problemy wynikające w trakcie budowy należy zgłaszać do Sławomira Kuczka, dyrektora Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Nowej Suchej, który jednocześnie pełni funkcję inspektora nadzoru tej inwestycji.

BN

Fot. UG Nowa Sucha