Strona główna Sochaczew miasto Truciciel poluje na psy

Truciciel poluje na psy

3302
0
PODZIEL SIĘ

Ulica Kuźmińskiego w Chodakowie do tej pory uchodziła za oazę spokoju. Wszystko zmieniło się kilka tygodni temu i teraz część mieszkańców każdego dnia drży o życie swoich czworonogów. Wszystko z powodu tajemniczego truciciela, który od pewnego czasu  podrzuca mięso nafaszerowane trucizną.

W ubiegłym tygodniu zauważyłam, że mój pies jest jakiś ospały. Ciągle spał. Myślałam, że to z powodu upałów – powiedziała nam jedna z mieszkanek ulicy Kuźmińskiego. Prawda okazała się bardziej brutalna. A to, co usłyszała nasza rozmówczyni, wprawiło ją w osłupienie.

Okazało  się, że podobna przypadłość dopadła większość psów na tej ulicy. Powodem  dziwnego zachowania czworonogów było zjedzenie mięsa nafaszerowanego środkami usypiającymi, podrzucanego na posesje, na których znajdują się psy. Na szczęście żaden z nich nie umarł.

Nie wiem, kto to robi, choć moi sąsiedzi mają podejrzenia co do  sprawcy, ale nikt go nie złapał za rękę – mówi nasza rozmówczyni.

O całej sprawie została powiadomiona policja, która już wszczęła śledztwo w tej sprawie. Przypomnijmy, że w myśl art. 35 ustawy o ochronie zwierząt – kto zabija zwierzę,  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem – a tak jest w przypadku truciciela z Kuźmińskiego – podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Do tego sąd orzeka karę pieniężną, która może wynieść nawet 100 000 zł.

Jerzy Szostak