Strona główna Wyszogród Tramwaj powrócił nad Wisłę

Tramwaj powrócił nad Wisłę

671
0
PODZIEL SIĘ

Nagle i niespodziewanie dotychczasowy sternik, w środku sezonu turystycznego, 29 maja zrezygnował z obsługi tramwaju wodnego, jednej z letnich atrakcji Wyszogrodu. Tym samym kursy tramwajem zostały zawieszone. Urząd Gminy i Miasta rozpoczął intensywne poszukiwanie nowego sternika, który pokieruje rejsami na Wiśle. W połowie czerwca udało się znaleźć chętną firmę i od 16 czerwca wznowiono regularne rejsy weekendowe.

Jesteśmy zadowoleni, że udało się szybko znaleźć chętnych do obsługi tramwaju. Wszystko wróciło na szczęście do normy, bo obawialiśmy się, że ubędzie nam ta atrakcja, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających  nasze miasto – mówi Anna Kossakowska, sekretarz Gminy i Miasta Wyszogród.

Popływać po Wiśle można w godzinach 12.00-18.00. W dni powszednie organizowane są wycieczki dla grup, po uprzednim skontaktowaniu się z przedstawicielami firmy „Vistula River”, która obsługuje rejsy. Ceny biletów grupowych do uzgodnienia z zarządzającym.

Dla turystów indywidualnych bilet normalny – 10 zł i ulgowy dla dziecka do 6 roku życia – 5 zł do nabycia u kapitana tramwaju przed rejsem.

Zamówienia można składać telefonicznie: 512-291-651 lub 606-342-435.

BN

Fot. Bogumiła Nowak