Strona główna Kultura Teatr pod chmurką w Wyszogrodzie – kultura i piękno wiślanego krajobrazu

Teatr pod chmurką w Wyszogrodzie – kultura i piękno wiślanego krajobrazu[Galeria]

1047
0
PODZIEL SIĘ

Pod takim hasłem odbył się dnia 30 czerwca 2018 roku, w amfiteatrze nad Wisłą Festiwal Teatrów Ulicznych. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie „Pomóżmy Potrzebującym”, Centrum Kultury „Wisła” w Wyszogrodzie oraz Miejską  i Gminną Bibliotekę Publiczną przy finansowym wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Jako pierwsza na scenach naszego amfiteatru zaprezentowała się grupa Jo Art Show. Ich  występ zaczął się  cyrkowo-akrobatycznym pokazem, żonglerką, czemu towarzyszyły  humor i dobra zabawa. Następnie poproszono wszystkich zebranych o przejście nad Wisłę, aby wspólnie  uczestniczyć w pokazie ognia i światła.

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się taki pokaz ognia, zwany fireshow. Teatr Jo Art  Show zaprezentował widowisko, które łączyło taniec, elementy akrobatyki oraz improwizacji z niebezpiecznym żywiołem, jakim jest ogień. Podczas spektaklu wykorzystane zostały niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne – płonące przedmioty, scenografia, rekwizyty, gigantyczne iskry, połączone z odpowiednią oprawą  muzyczną, tworzyły unikatowe przedstawienie, w którym główną rolę odgrywały przestrzenne, ogniste obrazy. Takie niezwykłe widowisko na długo pozostanie w pamięci uczestniczących w nim osób.

Finałem  Festiwalu był spektakl w reżyserii Mariusza Pogonowskiego zatytułowany „Banda rowerowa z Wyszogrodu”. Aktorami biorącymi w nim udział była młodzież z naszego miasta i gminy w osobach: Emilia Bogdan, Daria Gozdan, Magdalena Kaźmierczak, Patrycja Matuszewska, Katarzyna Rokicka, Emilia Sidor, Julia Smółka, Konrad Caban, Mikołaj Popiłko, Krystian Sidor i Bruno Więckowski. Sztuka opowiada o grupie młodzieży – dziewczętach i chłopcach, którzy w zabawny sposób „walczyli” ze sobą o wpływy. W lekko komiczny sposób całość nawiązywała do Nocy Kupały czyli Nocy Świętojańskiej. Dzieciaki wcześniej uczestniczyły w warsztatach  prowadzonych przez Mariusza Pogonowskiego. Uczyły się prawdziwej, aktorskiej gry, dykcji, ruchu scenicznego. Efekt końcowy ich aktorskich poczynań zachwycił wyszogrodzką  publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła wszystkich występujących.

Tego wieczoru dopisała również aura, śmiało możemy powiedzieć, że kultura została połączona z pięknem wiślanego krajobrazu, który uwieczniliśmy na zdjęciach.

Organizatorom dziękujemy za przygotowanie tego widowiskowego spektaklu, a mieszkańcom za tak liczną frekwencję.

UMiG Wyszogród