Strona główna Powiat Szpital ma nowego dyrektora

Szpital ma nowego dyrektora

1186
0
PODZIEL SIĘ
fot. szpitalsochaczew.pl

Zarząd Powiatu w Sochaczewie, w poniedziałek, 9 lipca podjął uchwałę w sprawie zatrudnienia na sześcioletnią kadencję, nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Ustępującego dyrektora Piotra Szenka na tym stanowisku zastąpi Koordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Samorządowego w Kutnie – Wiesław Nawłatyna.

Nowy dyrektor sochaczewskiego szpitala Wiesław Nawłatyna ma 54 lata, pochodzi z Lublina. W 1989 roku ukończył studia wyższe na Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalnością – lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w mazowieckich szpitalach, W latach 1994 – 2016 związany był zawodowo ze Szpitalem Powiatowym w Sochaczewie. Pełnił w nim funkcje między innymi zastępcy dyrektora ds. medycznych, przewodniczącego komitetu ds. zakażeń szpitalnych i ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Przypomnijmy, że uchwałą z dnia 14 maja bieżącego roku Rada Powiatu w Sochaczewie ustanowiła komisję konkursową, rozpoczynając tym samym procedurę powołania nowego dyrektora w związku z wygaśnięciem 30 kwietnia br. trwającej sześć lat poprzedniej kadencji. Termin zgłaszania ofert na to stanowisko minął w czwartek, 13 czerwca o godz. 16.00.

Na konkurs wpłynęło 5 ofert, do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiły 4 osoby. Komisja konkursowa obradowała w składzie: Agata Kalińska, Lesław Siergiej, Iwona Dutkiewicz, Michał Orzeszek i Andrzej Wojdas. Szóstym członkiem komisji została Antonina Gigier – reprezentująca w niej Radę Społeczną ZOZ-u. Na przewodniczącego komisji wyznaczono Michała Orzeszka, dyrektora Wydziału Audytu Wewnętrznego i Kontroli Zarządczej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie