Strona główna Kultura Śpiewające wakacje młodych iłowian

Śpiewające wakacje młodych iłowian

653
0
PODZIEL SIĘ

Po raz pierwszy w Gminnym Ośrodku Kultury udało się zorganizować tak profesjonalne warsztaty wokalne dla młodych piosenkarzy. Z zajęć skorzystali głównie uczestnicy zajęć wokalno-muzycznych działających przy GOK – soliści i z zespołów m. in. Teraz My, Bomble. Zainteresowanie warsztatami było ogromne.

Zajęcia ze śpiewu odbywały się od 9 do 11 lipca. Były one prowadzone przez zawodowych nauczycieli sztuki wokalnej, których wykształcenie i bogate doświadczenie w pracy na scenie zaimponowało uczestnikom i zmotywowało ich do wytężonej pracy.

Warsztaty organizowaliśmy z myślą o tych, którzy chcą śpiewać jak najlepiej. Dla których muzyka i śpiew są pasją i chcą się nauczyć świadomej pracy nad materiałem muzycznym i scenicznym – mówi Małgorzata Czubiel, instruktorka GOK w Iłowie, autorka wielu sukcesów wokalnych młodych iłowian.

Warsztaty w GOK poprowadzili – Ludmiła Małecka – znakomita piosenkarka musicalowa i trenerka wokalu, oraz Artur Grudziński – pianista występujący w Teatrze Roma w Warszawie i Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Przez trzy dni młodzi piosenkarze bardzo intensywnie doskonalili swój warsztat. Pracowali nad emisją głosu, oddechem, interpretacją tekstu, dykcją i artykulacją. Dodatkowo zdobywali wiedzę teoretyczną o muzyce, jej rytmach, stylach i brzmieniach. Podczas kursu każdy uczestnik warsztatów odbył trzy treningi indywidualne. Dla wielu z iłowian było to zupełnie nowe doświadczenie artystyczne.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie warsztatów, trenerom za przekazaną wiedzę, cierpliwość i ciepłe serducha, pani Danusi za pyszne słodkości, panu Przemysławowi Wasilewskiemu za pyszne soki i jabłuszka, paniom kucharkom ze Szkoły Podstawowej w Iłowie za wyśmienite obiadki. Do zobaczenia na drodze artystycznej – podsumowuje wydarzenie Małgorzata Czubiel.

Szczęśliwi są najmłodsi, którzy zwracają uwagę na to, że bardzo wiele się nauczyli.

– To były bardzo fajne warsztaty. Tyle można było poznać. Wspaniale byłoby, gdyby było tych zajęć więcej – dodaje jedna z młodych uczestniczek warsztatów wokalnych.

BN

Fot. GOK Iłów