Strona główna Sochaczew gmina Śmieci bez zmian

Śmieci bez zmian

629
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

W połowie tego roku skończyła się umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Sochaczew. W związku z tym urząd ogłosił przetarg na nowego usługodawcę.

W naszej ocenie zgłoszone oferty były znacznie wyższe niż to przewidywaliśmy. Nie została więc wybrana żadna, a przetarg został unieważniony. Było zbyt mało czasu na ogłaszanie nowego i zdecydowaliśmy w urzędzie, po konsultacji z radnymi, żeby nie będzie kolejnego przetargu. Umowa została przedłużona z dotychczasowym odbiorcą śmieci, czyli Remondisem. Nie chcieliśmy mieszkańców gminy narażać na gwałtowną podwyżkę cen za śmieci – stwierdził Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Gmina zabezpieczyła na umowę z firmą odbierającą śmieci 2.8 mln zł brutto. Najniższa oferta wyniosła prawie 3,3 mln zł brutto, czyli prawie pół miliona więcej. Gminy nie stać na tak duży wzrost cen. Nowy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów zaplanowany jest na wiosnę. Remondis startował w przetargu i wyznaczył cenę ponad 4 mln zł brutto. Jednak firma podpisała na ponad pół roku umowę na dotychczasowych warunkach. Tak więc na razie ceny za odbiór śmieci nie wzrosną. Jednak w przyszłym roku może to nastąpić.

BN