Strona główna Sochaczew miasto Rozbudują „Sonatę”

Rozbudują „Sonatę”

1644
0
PODZIEL SIĘ

To, o czym informowaliśmy kilka miesięcy temu, staje się faktem. Firma Carrefour Polska przystąpiła do uzyskania niezbędnych pozwoleń na rozbudowę centrum handlowego Sonata. Nowa część centrum ma powstać na działce należącej obecnie do Sime Polska.

Jak wynika z naszych informacji, firmy podpisały już umowę wstępną dotyczącą ewentualnego nabycia gruntu przez Carrefour. Ten natomiast stara się obecnie o wydanie przez Urząd Miejski w Sochaczewie decyzji środowiskowej w związku z rozbudową centrum. A gdy zostanie ona wydana, firma przystąpi do wykonania dokumentacji technicznej inwestycji, a ta powinna się rozpocząć w przyszłym roku.

Dodajmy, że wbrew krążącym informacjom, nowa część Sonaty powstanie na terenie objętym planem przestrzennego zagospodarowania. Natomiast ten nie obejmuje jedynie łącznika pomiędzy ulicą Polną i Warszawską,  który w związku z inwestycją ma być przebudowany na niewielkim odcinku. Z tym nie powinno być problemu, ponieważ łącznik można – gdyby ktoś robił w związku z tym jakieś kłopot – przebudować na podstawie specustawy drogowej.

atu

fot. carrefour polska