Strona główna Sochaczew miasto Remontują drogę prowadzącą do Bzury

Remontują drogę prowadzącą do Bzury

1433
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu firma Sochbud przystąpiła do prac związanych z prostowaniem ulicy Podzamcze. Tym samym po kilkudziesięciu latach Podzamcze wraca do swojego historycznego, przedwojennego przebiegu.

Przebudowa ulicy, która jest jednym z elementów rozpoczętego zagospodarowania terenów nad Bzurą, powinna się zakończyć w grudniu. Z tym tylko, że nawierzchnia asfaltowa zostanie położona dopiero w przyszłym roku, po zakończeniu całości prac związanych z zagospodarowaniem terenów pomiędzy mostem – w ciągu ulicy Płockiej a przystanią. A to powinno się zakończyć do czerwca przyszłego roku. Po przebudowie ulica będzie kończyła się placem usytuowanym tuż nad brzegiem Bzury. To właśnie w to miejsce zostanie przeniesiony pomnik ofiar niemieckiej okupacji. Natomiast wzdłuż wyremontowanej ulicy powstanie ciąg rowerowo-pieszy oraz zatoka postojowa.
Dodajmy, że do końca września tego roku ma być z kolei gotowa ścieżka spacerowo-rowerowa u podnóża skarpy przy ulicy Cmentarnej. Także w tym roku ma powstać część bulwarów oraz rozpocząć się budowa nowej przystani, która zostanie oddana do użytku 1 czerwca 2019 roku.

jur

Fot.: Jerzy Szostak