Strona główna Sochaczew miasto Remontowe przeszkody drogowe

Remontowe przeszkody drogowe

1135
0
PODZIEL SIĘ

Od poniedziałku, 13 sierpnia, kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w związku z  mającym się rozpocząć remontem  skrzyżowania ulicy Licealnej z Traugutta i 15 Sierpnia. Ograniczenia czekają na nich także w rejonie dworca PKP.

Nie w połowie lipca, jak pierwotnie zakładano, ale dopiero od poniedziałku 13 sierpnia zamknięte zostanie dla ruchu skrzyżowanie ulic Licealnej, Traugutta i 15 Sierpnia. W całości wyłączone będzie tylko przez dwa tygodnie. Do tej chwili wykonawca robót ma je remontować etapami. W pierwszym etapie kierowcy bez krążenia bocznymi uliczkami dojadą z centrum miasta do Boryszewa ulicami Traugutta i 15 Sierpnia. Natomiast w drugim:  ulicami Traugutta, Wojska Polskiego i Licealną, na której wylano już pierwszą warstwę asfaltu.

Aby do września

Przed nami jeden z najuciążliwszych remontów drogowych tego lata, czyli modernizacja całego skrzyżowania Traugutta, Licealnej i 15 Sierpnia. Pierwotnie planowano, że styk trzech ulic zostanie całkowicie zamknięty na ponad miesiąc. Ostatecznie jednak roboty będą podzielone na dwa etapy.

Najpierw, w pierwszym etapie, wykonawca zajmie się wschodnim pasem jezdni Licealnej i Traugutta – od strony domów jednorodzinnych. To oznacza, że ruch na trasie centrum – Boryszew odbywać się będzie swobodnie, bez żadnych ograniczeń. Gdy skończy się etap pierwszy,  wykonawca przejdzie do kolejnej fazy przebudowy, czyli na zachodnią jezdnię, od strony LO im. Chopina. Dla ruchu zostanie zamknięty odcinek jezdni od cmentarza żydowskiego  za liceum. Zaś samochody osobowe zaczną jeździć do Boryszewa trasą Traugutta – Licealna – Wojska Polskiego, która na ten czas stanie się ulicą dwukierunkową. Dodajmy, że termin zakończenia całości prac związanych z remontem ulicy Licealnej wyznaczono na koniec sierpnia 2018 roku.

Do dworca objazdem

Miejska inwestycja okresowo zazębia się z pracami prowadzonymi również w tej części miasta na drogach powiatowych, czyli ulicach: Towarowej, Sienkiewicza i Księcia Janusza – stanowiących drogi dojazdowe do dworca PKP.

Dla zachowania płynność komunikacyjnej, i aby kierowcy w jak najmniejszym stopniu odczuli uciążliwości związane z remontami, także ta inwestycja została podzielona na etapy.

Tak się złożyło, że w jednym czasie zbiegły się konieczne remonty dróg w tym samym obszarze miasta. Wymagało to zsynchronizowania robót i wprowadzenia organizacji, która zagwarantuje płynność ruchu w tej strefie, umożliwi bezproblemowy dojazd do centrum zza wiaduktu, od strony Boryszewa oraz do stacji PKP – mówi Robert Szewczyk, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, odpowiedzialnego za zarządzanie ruchem na drogach powiatu.

Na razie na drogach przy PKP wykonawca inwestycji firma Strabag  prowadzi pierwszy etap robót. Objazd dla samochodów osobowych, obowiązujący od 5 lipca, poprowadzono ulicami Kopernika (naprzeciw wieży ciśnień) i Łuszczewskich. To trasa dla osób jadących od Boryszewa w stronę centrum i PKP. Dojazd do samej stacji odbywa się otwartym odcinkiem Towarowej, dalej ulicą Księcia Janusza, lub jadąc od ronda Lecha Kaczyńskiego – ulicą Botaniczną, która na okres prac stała się drogą dwukierunkową. Tam też, czyli na Botaniczną, czasowo przeniesiono przystanki PKS.

Przypomnijmy, że od 5 lipca, gdy powiat zamknął skrzyżowanie Towarowej i Sienkiewicza, autobusy komunikacji miejskiej nie kursują ulicą Okrzei. Pasażerowie z tej okolicy muszą korzystać z przystanków zlokalizowanych na ulicach 15 Sierpnia i Łuszczewskich lub przy stacji PKP.

Natomiast w związku z planowanym remontem skrzyżowania ulicy Licealnej z Traugutta i 15 Sierpnia, Zakład Komunikacji Miejskiej zapowiada także, że od 13 sierpnia przystanki „Traugutta LO” zostaną przeniesione na ul. Ziemowita. Od tego dnia autobusy linii 3 i 3A będą dojeżdżać bezpośrednio do PKP z pominięciem ul. Łuszczewskich.

opr.  Jerzy Szostak

Fot. Jerzy Szostak