Strona główna Teresin Radni za Modlinem: Nie chcą lotniska w gminie Teresin

Radni za Modlinem: Nie chcą lotniska w gminie Teresin

1322
0
PODZIEL SIĘ
fot. YT

Rada Gminy Teresin popiera działania w zakresie rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Uchwałę w tej sprawie podjęto na ostatniej sesji.

Zdaniem radnych Modlin to istotny punkt strategiczny Mazowsza, który przekłada się na rozwój gospodarczy, w tym rozwój rynku pracy i lokalnych przedsiębiorstw tego rejonu. Jednocześnie Rada Gminy Teresin zwróciła się do Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury, Posłów i Senatorów RP, o wsparcie działań służących rozwojowi modlińskiego portu.

Lotnisko w Modlinie ma pełną infrastrukturę i ogromny potencjał. W ostatnich latach był najszybciej rozwijającym się lotniskiem na starym kontynencie i rozwija się szybciej niż zakładano pierwotnie, dlatego należy jak najszybciej rozważyć jego dalszą rozbudowę – uzasadniali projekt uchwały teresińscy samorządowcy, podkreślając przy tym, iż bliska odległość od Warszawy, uruchomienie połączeń drogowych oraz kolejowych, pozwala mieszkańcom całej Polski na loty do miejsc zlokalizowanych w całej Europie.

odol

fot. YT