Strona główna Kronika kryminalna Piraci drogowi szaleją latem

Piraci drogowi szaleją latem

1046
0
PODZIEL SIĘ

Tylko w jednym tygodniu doszło do trzech bardzo groźnych wypadków drogowych spowodowanych lekkomyślną jazdą kierowców. Aż dwa z tych zdarzeń miały miejsce na terenie gminy Teresin.

Zdarzenia, choć wyglądały dość groźnie, skończyły się tylko lekkimi obrażeniami i nie było ofiar śmiertelnych. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w godzinach największego ruchu. Wina jest po stronie kierowców, którzy zapewne zdekoncentrowani upałem mniej ostrożnie niż zwykle jeździli.

Poszkodowane dziecko

W wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe – renault kangoo i bmw X6 oraz samochód dostawczy volkswagen transporter, doszło 9 lipca tuż przed 18.00 w Serokach Parceli, w gminie Teresin.
W sumie w samochodach podróżowało 8 osób. Wszystkim udało się opuścić rozbite auta do czasu przyjazdu służb ratowniczych. Jednak najmocniej poturbowane w wypadku zostało 8-letnie dziecko, które wymagało udzielenia konkretnej pomocy medycznej. Na szczęście żaden z uczestników wypadku nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie trafił do szpitala. Samochody jednak były poważnie uszkodzone. Działania strażaków, usuwających skutki zdarzenia, trwały prawie do godziny 21.00.
Kolejny wypadek drogowy również miał miejsce na terenie gminy Teresin. 11 lipca, przed godziną 15.00, na skrzyżowaniu obwodnicy Teresina z aleją XX-lecia uległ rozbiciu samochód osobowy audi A8. Wylądował on w przydrożnym rowie.
Ratownicy po przybyciu na miejsce ustalili, że pojazdem podróżowały trzy osoby. W chwili przybycia strażaków wszyscy znajdowali się poza rozbitym autem. Osoby te pozostawały przytomne, dwie z nich były z widocznymi obrażeniami. Strażacy udzielili im pierwszej pomocy do czasu przybycia i przekazania zespołom ratownictwa medycznego. Jednak po przebadaniu przez lekarzy okazało się, że wymagają leczenia szpitalnego, jednak potłuczenia i obrażenia są niegroźne dla zdrowia.

Jazda na czoło

Jednak nie tylko kierowcy z gminy Teresin szarżowali ponad miarę na drogach. Zupełnym brakiem wyobraźni wykazali się dwaj kierowcy samochodów osobowych – mercedes i daewoo nubira, którzy 11 lipca w Strzyżewie zderzyli się czołowo-bocznie tak mocno, że oba auta znalazły się poza jezdnią, po przeciwnych do siebie stronach.
Test, kto ma mocniejszy samochód, skończył się eliminacją obu aut. Siła zderzenia była tak duża, że obu kierowców zaklinowało. Strażacy musieli ich wycinać przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Samochody nie nadają się już do użytku. Ranni kierowcy zostali wyniesieni na noszach i trafili na obserwację do szpitala.
– Mieli ogromne szczęście, że tak się dla nich to skończyło, a pomoc szybko nadeszła. Mogło być znacznie groźniej. Stąd apelujemy o bezpieczną jazdę na drodze. Ten wypadek mógł skończyć się tragicznie – poinformował Paweł Krupa, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.
Jednocześnie zaznaczył, że we wszystkich wspomnianych wypadkach to właśnie kierowcy nie zachowali należytej uwagi i wykazali się brakiem wyobraźni na drodze.

Bogumiła Nowak
Fot. PPSP Sochaczew