Strona główna Kultura Piknik jak za dawnych lat

Piknik jak za dawnych lat

858
0
PODZIEL SIĘ

Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, działająca w pałacu w Gawłowie, zaprasza mieszkańców Sochaczewa i okolic do wspólnej zabawy podczas „Pikniku w starym stylu”. Impreza odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia, w godzinach 15.00-18.00. Będzie sobie na niej można powspominać zabawy sprzed lat i wziąć w nich aktywny udział.

W programie imprezy znalazły się m.in. tak stare zabawy jak gra w kapsle, skakanie w gumę, klasy i chłopka, hula-hop. Nie zabraknie też licznych gier planszowych. Będą też bierki, pchełki i chińczyk. Dla wielbicieli rysunków malowanie kredą parkowych alejek.

Specjalną atrakcją dla najmłodszych uczestników pikniku będą klocki tomi-tomi, zawierające 15 tys. elementów drewnianych i piankowych, z których będzie można wyczarować prawdziwe architektoniczne cuda.

Miłośnicy kulinarnych przygód mogą spotkać się w namiocie „Zrób sobie ciacho”, gdzie będzie można własnoręcznie ozdobić babeczki i biszkopty oraz wyczarować inne słodkości. Oczywiście przez cały czas imprezy będzie możliwość upieczenia sobie kiełbasek (tym razem zapraszamy z własnymi) i ziemniaków przy ognisku, napicia się zdrowych soków i zjedzenia kolorowej waty cukrowej.

Animatorki Kasia i Ewa planują dla najmłodszych uczestników zabawy z chustami, wycinanie stempli z kartofli, malowanie palcami i wiele innych atrakcji nawiązujących do zabaw z minionych epok.

Organizatorzy zaplanowali dla wszystkich naukę starych tańców, a także wspólne śpiewanie znanych sprzed lat hitów.

Na Pikniku swą obecność zapowiedzieli motocykliści, którzy przyjadą z maszynami sprzed pół wieku. Być może pojawią się także stare auta. Mile widziane stroje z dawnych lat – za najciekawsze przewidujemy nagrody-niespodzianki.

Piknikowi towarzyszyć będzie wystawa starych pocztówek z kolekcji Andrzeja Kornackiego, o godzinie 16.00 w pałacu.

oprac. BN

fot. arch. Aleksander Szostak