Strona główna Teresin Parkuj bezpłatnie

Parkuj bezpłatnie

1099
0
PODZIEL SIĘ

Na początku lipca uroczyście otwarty został gruntownie zmodernizowany budynek dworca PKP Teresin-Niepokalanów w ramach projektu „Dworzec TO.Kultura”, powstał też nowy piękny plac przydworcowy nazwany „Skwerem Niepodległości”.

Tymczasem warto przypomnieć, że kierowcy dojeżdżający do stacji samochodami czy motocyklami mogą je pozostawić na parkingu przy ulicy Torowej. Od kwietnia tego roku zmieniły się bowiem zasady korzystania z  parkingu „Parkuj i  Jedź” w  Teresinie, o czym być może nie wszyscy jeszcze wiedzą. Mazowieckie gminy, które współfinansowały te parkingi, od wielu miesięcy starały się pozyskać je od PKP, aby nimi zarządzać i wprowadzić bezpłatne użytkowanie przez mieszkańców.

W tych rozmowach od samego początku uczestniczył wójt Gminy Teresin Marek Olechowski. Warto poinformować, że zostały wynegocjowane stawki dzierżawy za teren pozyskany od PKP oraz bezpłatne użyczenie wyposażenia parkingu od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Od kwietnia teresiński parking zmienił formułę z dozorowanego na niestrzeżony, jest czynny 24 godziny na dobę i  jest bezpłatny dla wszystkich korzystających.

odol