Strona główna Kronika kryminalna Owinął się oplem wokół drzewa

Owinął się oplem wokół drzewa

2349
0
PODZIEL SIĘ

20 lipca, o godzinie 20:11, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym na ul. Wyszogrodzkiej w Sochaczewie. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym opel vectra zjechał z jezdni i uderzył prawą stroną pojazdu w przydrożne drzewo. Poszkodowany (nieprzytomny, z zachowanym oddechem i tętnem) został ewakuowany z wraku przez osoby postronne przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu terenu wokół pojazdu pod kątem obecności innych osób biorących udział w zdarzeniu. W celu sprawdzenia wnętrza wraku przy pomocy narzędzi hydraulicznych odcięto zdeformowany dach oraz drzwi. Ustalono, że autem podróżował wyłącznie kierujący. Pozostałe działania polegały na odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu wsparcia zespołowi ratownictwa medycznego przy wykonywaniu medycznych czynności ratowniczych.

Po zakończeniu działań miejsca zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji. W trwającej 40 minut akcji brało udział 10 strażaków i 3 samochody.kpt. T. Fijołek/PPSP Sochaczew

 zdjęcia: mł. ogn. Ł. Domińcza