Strona główna Iłów Oszczędzajmy wodę!

Oszczędzajmy wodę!

759
0
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat gmina Iłów boryka się z problemami niedoboru wody w sezonie letnim. Szczególnie w czasie letnich upałów i przy braku deszczy jest zwiększony pobór, przekraczający normalne zużycie.

Stąd też apel Romana Kujawy, wójta gminy Iłów, o oszczędne korzystanie z wody oraz wprowadzenie ograniczenia jej poboru. Restrykcje obowiązują od 21 czerwca w godzinach 17.00 – 23.00, aż do odwołania. W tym czasie zabronione jest w gminie podlewanie i zraszanie ogrodów, trawników, klombów i ogrodów warzywnych, podlewanie upraw działkowych, rolnych i sadowniczych, w tym też upraw pod folią i w szklarniach, a także napełnianie basenów przydomowych.

– Zobowiązuje się wszystkich mieszkańców gminy Iłów i instytucje zlokalizowane na jej terenie do racjonalnego korzystania z wody pitnej. Niezastosowanie się do zarządzenia, spowoduje odpowiedzialność przewidzianą w przepisach o wykroczeniach. Zarządzenie w sprawie ograniczenia poboru wody z gminnej sieci wodociągowej dla odbiorców z terenu Gminy Iłów obowiązuje do odwołania – informuje wójt Iłowa.

BN

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDwie wystawy malarskie
Następny artykułRaport większości