Strona główna Sochaczew miasto Nowy asfalt na Chopina

Nowy asfalt na Chopina

916
0
PODZIEL SIĘ

Pod koniec kwietnia Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał wykonawcę remontu odcinka ulicy Chopina, od ronda Jana Pawła II w kierunku granicy z gminą Sochaczew.

Niebawem rozstrzygnięty ma zostać przetarg na przebudowę fragmentu od ronda do torów kolejki wąskotorowej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga ma być gotowa do końca wakacji.

Jak mówi rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon, przebudowa ulicy Chopina jest elementem większego projektu władz wojewódzkich, zakładającego kompleksowy remont drogi nr 580 biegnącej z Sochaczewa przez Kampinos i Leszno w kierunku Warszawy. Już teraz pracami na pierwszym modernizowanym odcinku zajmuje się sochaczewska firma Prima. Pod koniec czerwca ekipa zajęła się m. in. wylaniem nowej nawierzchni. Wartość tej inwestycji to blisko 2,4 mln zł, a w zakresie robót znalazło się: frezowanie asfaltu, remont poboczy, ułożenie nowej warstwy nawierzchni, udrożnienie przepustów oraz wykonanie nowego oznakowania. To niemal identyczny zakres jak na Piłsudskiego, którą MZDW poprawiało w ubiegłym roku. Prima na wykonanie przedsięwzięcia ma czas do końca września.

Również w kwietniu Sejmik Województwa Mazowieckiego przeznaczył 5 milionów złotych na remont ulicy Chopina – tym razem odcinka od ronda Jana Pawła II w kierunku al. 600-lecia. W ramach współpracy samorządu miasta z MZDW ratusz zapłacił 110,5 tys. zł za projekt jego przebudowy. Dokumentację opracowało Biuro Projektowe Budownictwa „Projektuj i Buduj” z Tomaszowa Mazowieckiego. Nasze miasto zyska w ten sposób kolejnych 7,6 tys. m2 nowej jezdni i 740 m2 chodnika, co docenią zarówno piesi jak i kierowcy, ponieważ ten odcinek Chopina uchodzi za najbardziej zniszczony. Występują na nim liczne odkształcenia, koleiny, spękania, oraz ubytki nawierzchni. Docelowo nowy chodnik ma mieć dwa metry szerokości, a jezdnia siedem metrów. Powstaną tam również nowe zjazdy do posesji oraz zatoka autobusowa.

– Projektowana rozbudowa polegać ma w pierwszej kolejności na przeprowadzeniu koniecznych robót rozbiórkowych i ziemnych. Muszą bowiem powstać koryta pod konstrukcję nowej nawierzchni. Dopiero potem będzie można przystąpić do właściwej przebudowy konstrukcji nawierzchni, skrzyżowań z drogami bocznymi, budowy nowych chodników, zjazdów oraz wykonania studni ściekowych z osadnikami. – mówi rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon. – Wykonawca zobligowany będzie poza tym do wykonania  inwentaryzacji drzew koniecznych do wycinki, a więc zbędnych lub zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego, uporządkowania terenów zielonych oraz wykonania oznakowania pionowego i poziomego.

Termin składania ofert w przetargu upłynął 29 czerwca i na razie brak jest jeszcze informacji, czy udało się go z powodzeniem rozstrzygnąć. Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński w rozmowach z naszą redakcją wielokrotnie podkreślał, że, panujący w kraju boom inwestycyjny, powoduje, że często trudno jest znaleźć wykonawcę. Mimo to radny jest pełen nadziei, że to długo oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie będzie mieć już niebawem swój szczęśliwy finał.