Strona główna Sochaczew miasto Nowe wiaty w październiku

Nowe wiaty w październiku

949
0
PODZIEL SIĘ

Na początku sierpnia powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu, ustawi na przystankach autobusowych należących do Zakładu Komunikacji Miejskiej nowe wiaty przystankowe. Zwycięzca przetargu ma realizację zamówienia będzie miał czas do końca października.

W sumie zostanie ustawionych 26 wiat z owalnym dachem. Większość z nich będzie miała od 4 do 4,2 metra długości i szerokości od 1,35  do 1,45 metra. Pojawi się także sześć wiat wyposażonych w dwa stojaki dla rowerów oraz jedna wiata z pięcioma stanowiskami dla jednośladów. Tymi ostatnimi miasto chce zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej osoby, które do przystanków dojeżdżają rowerami. Dlatego wiaty osobowo-rowerowe zostaną ustawione na przystankach „Energomontaż” – ul. Inżynierska, „Malesin” – ul. 15 Sierpnia, „ERG“ – ul. 15 Sierpnia, „Szpital” – ul. Batalionów Chłopskich, „Chodaków PKO” – ul. Chopina, „Młyn Repsza” – ul. Młynarska oraz „Cmentarz Komunalny” ul. Trojanowska.

Wiaty będą również wyposażone w elektroniczne tablice z dynamicznym rozkładem jazdy. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Sochaczewski Eko-bus”, na wdrożenie którego miasto otrzymało dofinansowanie ze środków zewnętrznych w wysokości 10 milionów złotych.

Sam program ma być realizowany w ciągu dwóch lat i oprócz zakupu wiat obejmuje także zakup sześciu autobusów, w tym trzech elektrycznych i dwóch spalinowych, z których każdy ma pomieścić 80 pasażerów. Wprowadzone zostaną również elektroniczne bilety miesięczne. Natomiast zwykle bilety będzie można kupić w biletomatach.

Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika policyjna
Następny artykułLato w mieście