Strona główna Sochaczew gmina Nie ma wykonawcy na drogę

Nie ma wykonawcy na drogę

773
0
PODZIEL SIĘ

Już drugi przetarg na wykonanie drogi w miejscowościach Rozlazłów – Kąty nie przyniósł rozstrzygnięcia. Pierwszy był pod koniec maja, ten drugi 20 czerwca. Na oba nie wpłynęła żadna oferta. Inwestycja ta jest wykonywana wspólnie z miastem.

To bardzo trudna inwestycja. Przebudowa chodników, rowów i zjazdów. Być może wykonawcy obawiają się realizacji tego zadania. Bardzo cierpimy w gminie na brak chętnych wykonawców prac budowlano-remontowych. Ten rok jest okresem wzmożonych inwestycji drogowych. Koszt całości około 4 miliony zlotych. Nie ma wykonawcy na tę drogę. Wiele firm nie chce się tego podjąć, bo być może przerasta to ich możliwości. Jest określony termin wykonania tej drogi, bo obliguje nas do tego dotacja. Musielibyśmy wziąć kredyt. Sami jednak nie damy rady całości wykonać z posiadanych środków. Na wszystkie inwestycje są w pełni zabezpieczone fundusze  – wspomniał na sesji 27 czerwca Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Jednak, jak zaznaczył, gmina nie myśli odpuszczać tej inwestycji. Chce starać się o wydłużenie terminu realizacji. Jeśli nie da się zrobić jej w tym roku, to spróbuje w następnym. Zarezerwowane środki na ten odcinek, po ustaleniach z radnymi, zostaną przesunięte na inne drogowe inwestycje w tym roku. Kwestią otwartą pozostaje wzięcie około 2 mln zł kredytu na ten odcinek od Kąt do granic miasta.

BN                     

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBrązowy medal Orkana
Następny artykułMiody z muzealnej pasieki