Strona główna Teresin Muzycznie na dworcu

Muzycznie na dworcu

948
0
PODZIEL SIĘ

Pierwszy z koncertów letnich na terenie dworca PKP Teresin-Niepokalanów już za nami. W niedzielę, 15 lipca gości zebranych w poczekalni Dworca TO.Kultura bawił Bartłomiej Szopiński. Z założenia koncerty mają odbywać się na tarasie, jednak z uwagi na mocno deszczową aurę, tym razem wydarzenie miało miejsce wewnątrz budynku.

Bartłomiej Szopiński to ceniony pianista, organista, kompozytor, wielokrotnie nagrodzony statuetką „Pianista Roku” według ankiety „Blues Top”, założyciel zespołu Boogie Boys, odnosił sukcesy w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej.

Teraz przed nami kolejne z cyklu letnich koncertów na tarasie kolejowego dworca.

Już w najbliższą niedzielę 29 lipca zagrają Krzysztof Orliński i Paweł Dałkiewicz, czyli kawałek dobrej muzyki rozrywkowej na piano i trąbkę – informują „kulturyści” z Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Z kolei w niedzielę 12 sierpnia wysłuchamy grupy Gabustic Band, czyli Gabrieli Mycielskiej z kolegami. W swoim repertuarze zespół ma znane standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej, zarówno polskie, jak i zagraniczne w ciekawych akustycznych aranżacjach.

Ostatni wakacyjny koncert będzie miał miejsce 26 sierpnia. Na tarasie wystąpi Kwiat Jabłoni, których utwory robią furorę w Internecie. Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, to duet folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Wszystkie koncerty są bezpłatne i rozpoczynają się o godz. 20.00.

Marcin Odolczyk