Strona główna Sport Mistrzostwie Teresina

Mistrzostwie Teresina

674
0
PODZIEL SIĘ

Wiele sportowych emocji dostarczył turniej zorganizowany przez UKS Smecz Teresin i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie. Na teresińskich kortach rywalizowano o tytuł najlepszego tenisisty w gminie Teresin.

Po raz czwarty odbyły się tu Mistrzostwa Szkół Podstawowych, a po raz ósmy Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Teresin w tenisie. – Cieszy naprawdę dobry poziom gry, jaki zaprezentowali uczestnicy. Przyznam, że mamy bardzo obiecującą młodzież, jak i dzieci, więc jeśli chodzi o przyszłość tenisa w Teresinie, można być spokojnym – z radością przyznał Hubert Konecki, prezes UKS Smecz i główny koordynator zawodów.

W pierwszej kategorii najlepszą wśród dziewcząt okazała się Karolina Zdanowska, druga była Natalia Glińska, a trzecia Maja Chojnacka. Wszystkie trzy tenisistki reprezentowały Szkołę Podstawową w Teresinie. Wśród chłopców zawody wygrał Maciej Grosiak, tuż za nim uplasował się Kamil Sztabert, zaś na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Ziółek.

Natomiast młodzieżowym mistrzem gminy na 2018 rok został Igor Bonat. Tytuł wicemistrzowski przypadł w udziale ubiegłorocznemu triumfatorowi Patrykowi Walencikowi. Jako trzeci turniej zakończył Jan Wyrzykowski.

Wszyscy uczestnicy turniejów dostali piękne puchary oraz nagrody rzeczowe. Trzeba podkreślić też bardzo dobrą organizację zawodów, oby więcej tego typu imprez na tenisowych kortach.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzukali kwiatu paproci
Następny artykułLato wyrównywania szans