Strona główna Wyszogród Miasto odcięte od sąsiada

Miasto odcięte od sąsiada

1946
0
PODZIEL SIĘ

Na okres wakacji PKS Grodzisk Mazowiecki likwiduje połączenia autobusowe na linii Sochaczew – Wyszogród. W tym okresie mają być tylko możliwe połączenia przez Warszawę – dużo droższe i trwające 2-3 godziny. To odetnie niemal całkowicie oba miasta od siebie.

Poinformowani zostaliśmy, że nie będzie tego połączenia z Sochaczewem. Mają być tylko dwa wyjazdy w kierunku Sochaczewa – o godzinie 5.35 i 17.05. A innych połączeń ma nie być. Tłumaczą nam, że to z powodu małej ilości pasażerów latem – informuje jeden z kierowców busa. W jego opinii ze zlikwidowania letnich przewozów w obu kierunkach nie ucieszą się mieszkańcy Wyszogrodu i Sochaczewa.

To odbije się na wakacyjnych wycieczkach między obu miastami. Korzystały z tego grupy przedszkolne oraz domy kultury, organizując przejazdy np. do muzeów. Poza tym, jak dojechać do szpitala, urzędu w Sochaczewie czy na rynek? – pyta jedna z mieszkanek.

Uważa, że sporym utrudnieniem będzie dojazd do pracy czy dla posiadaczy działek. W tygodniu autobus najdalej dojeżdżać ma do Kamiona. Turyści zatem muszą być przygotowani na to, że do Sochaczewa i z powrotem na tej trasie mogą jechać tylko przez Warszawę lub dojechać do Kamiona i dalej podreptać wśród pędzących tirów drogą krajową nr 50 do i z Wyszogrodu.

BN

fot. archiwum