Strona główna Wyszogród Lato wyrównywania szans

Lato wyrównywania szans

740
0
PODZIEL SIĘ

Centrum Kultury Wisła, Stowarzyszenie Mecenasów Sportu Wyszogród oraz Hala Sportowa w Wyszogrodzie przy współudziale Jana Boszko, burmistrza miasta i gminy Wyszogród cykl wakacyjnych imprez pod wspólnym hasłem „Wakacyjne wyrównanie szans – sport, rekreacja, profilaktyka” Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 7-17 lat i za cel mają zapewnienie nie tylko rozrywki i wypoczynku, ale też zdobycia nowych umiejętności sportowych i artystycznych.

 Chcemy zapewnić jak najwięcej atrakcji, ale dopasowanych do różnych możliwości finansowych. Są więc zajęcia w trzech różnych pakietach – pakiet, który poza imprezami na miejscu obejmuje wyjazd do Energylandii (170 zł), sama wyprawa do Energylandii (120 zł) i cykl imprez bez tej wyprawy (50 zł). W wyjeździe może uczestniczyć 40 osób plus 10 opiekunów – mówi Marek Brzozowski z Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie.

Zbieranie chętnych trwało do 28 czerwca. Lista jest już zamknięta. Jak mówią organizatorzy chętnych było więcej, ale decydowała kolejność zgłoszeń. Jeśli ktoś nagle zrezygnuje, są rezerwowe zapisy.

Program ramowy jest bardzo bogaty. W dniach 2,3, 5 i 6 lipca przewidziany jest wyjazd na basen Orka w Sochaczewie Sochaczewie intensywny, wakacyjny kurs doskonalenia i nauki pływania. Zbiórka w tych dniach koło SP w Wyszogrodzie o godzinie 10.00. Powrót przed godzina 15.00.

Z kolei 9 lipca wyjazd na zajęcia rekreacyjne do Term Mszczonowskich połączone z doskonaleniem nauki pływania. Zbiórka koło szkoły o godzinie 9.00. Powrót zaplanowany około 16.00.

Następny dzień upłynie pod znakiem rajdu rowerowego do Tułowic. Zbiórka przed godziną 9.00 w Parku przy Restauracji Zamkowa, a powrót po godzinie 15.00. 12 i 13 lipca w Szkutnik odbędą się warsztaty z profilaktyki uzależnień.

Największa impreza zapowiedziana jest na 16 lipca. Wyprawa nieco ekstremalna do Energylandii, czyli Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Chętni będą musieli stawić się na zbiórce już o 3.45 na parkingu koło Restauracji Zamkowej. Wyjazd o godzinie 4.00. Powrót dopiero po godzinie 24.00. Następnego jednak dnia jednak bardziej relaksowo. Na wyszogrodzkim rynku na najmłodszych czeka Park Dmuchawców i możliwość zabawy od godziny 10.00 do 14.00.

Z kolei 19 lipca w szkutnik chętni mogą wypróbować tzn. warsztaty wikliniarskie. Ostatni dzień cyklu imprez zamkną imprezy pod chmurką – park grillowy w amfiteatrze i rejsy tramwajem wodnym od godziny 10.00 do 15.00.

Liczymy, że będzie dobra zabawa i moc wakacyjnych wrażeń – dodaje Marek Brzozowski.

BN

Fot. BN