Strona główna Sport Kajakowy zawrót głowy na Wiśle

Kajakowy zawrót głowy na Wiśle

741
0
PODZIEL SIĘ

Pogoda dopisała w tym roku uczestnikom spływu kajakowego po Wiśle oraz IV Turystycznym Zawodom Kajakowym o puchar Wójta Gminy Iłów. Pierwsza impreza odbyła się w sobotę, 7 lipca, a druga następnego dnia. W obu przypadkach nie narzekano na frekwencję. Przybyło wielu uczestników zawodów, jak też kibiców.

Od kilku lat, co roku organizowany jest spływ kajakowy z okazji imprezy „Płynie Wisła, płynie po iłowskiej gminie”, która rozpoczyna letni sezon motorowodny. Impreza ta ma na celu wypromowanie walorów przyrodniczych rzek Bzury i Wisły oraz licznych zabytków znajdujących się na ich trasie. Szczególnie odcinek Wisły w okolicach gminy Iłów  jest przykładem doskonale zachowanego, unikatowego krajobrazu dużej, dzikiej rzeki w sercu tej części Europy.

Spływ kajakowy rozpoczął się w Kamionie koło mostu drogowego, a zakończył przy przystani wodnej w Suchodole nad Wisłą. Cała trasa trwała około trzech godzin. Część zawodników wypływała z Czerwińska. 13 załóg wystartowało o godzinie 12.30 i mieli do pokonania 21 km. Spływ zakończył się o godzinie 16.30. Pierwsi zawodnicy jednak dotarli już około 14.00.

Na mecie czekały liczne atrakcje, m.in. ognisko uczestników z grillem oraz zabawy, takie jak bieg z workiem, przeciąganie liny. Organizatorem imprezy turystycznej była Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki we współpracy z Ekoturyzm i Urzędem Gminy w Iłowie.

– To była niezwykle udana impreza i cieszy nas, że brało w niej udział wielu uczestników. Będziemy tę współpracę dalej rozwijać. Cieszy nas, że dopisała pogoda i dzięki temu sporo osób przybyło na imprezę – mówi Roman Kujawa, wójt gminy Iłów.

Natomiast IV Turystyczne Zawody Kajakowe o puchar Wójta Gminy Iłów odbyły się 8 lipca. Impreza ta miała upamiętnić w tym roku obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie był zlot motorowodniaków, turystyczne zawody o Puchar Wójta gminy Iłów, a także gry i zabawy rekreacyjne, takie jak przeciąganie liny, rzutki, a także liczne gry i zabawy dla dzieci. Na koniec dyskoteka na dechach, która trwała do godziny 21.00.

Wyścigi o Puchar Wójta gminy Iłów odbywały się na dystansie 1000 metrów, w kajakach dwuosobowych – turystycznych (K 2). Otwarcie regat nastąpiło o godzinie 17.00. Zwycięskie osady zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Puchar wójta w tym roku zdobyli druhowie z OSP w Suchodole – Błażej i Dominik. Tuż za nimi była rodzinna ekipa – Tomek z córką oraz Andrzej z kolegą, mieszkańcy gminy Iłów.

Zawody były bardzo emocjonujące i ogromna rywalizacja. Doping mieszkańców gminy i przybyłych turystów ogromny. Chcę podziękować strażakom z Suchodołu za wspaniałą organizację imprezy. Dzięki nim i ich prezesowi wszystko odbyło się perfekcyjnie – dodał wójt gminy.

BN