Strona główna Sochaczew miasto Jedni budują inni rujnują

Jedni budują inni rujnują

1197
0
PODZIEL SIĘ

Zakończyła się budowa nowego chodnika, dzięki któremu będzie można dojść do kładki na Bzurze w rejonie ulicy Staszica. Dotychczasowe płyty betonowe zostały zastąpione kostką brukową, która na zlecenie miasta została ułożona przez firmę Agnes Bud.

Nowy chodnik ma w sumie 330 metrów długości i szerokości od 3 do 4 metrów. Przy okazji jego budowy wyremontowano również samą kładkę. Tu prace zostały wykonane przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Polegały one m.in. na wymianie chodnika na przeprawie oraz zamontowaniu nowego, tańszego oświetlenia.

Mówiąc o zakończonej inwestycji, warto także wspomnieć jeszcze o jednej sprawie, mianowicie o zachowaniu niektórych mieszkańców Sochaczewa. Otóż jak wynika z naszych informacji, część ułożonego chodnika od strony ulicy Staszica została po jego położeniu rozebrana przez wandali. Dlatego trzeba było go układać ponownie.

Komu, nowe, bezpieczne przejście do kładki przeszkadzało? Tego, jak do tej pory, nie udało się ustalić policji. Choć niewykluczone, że już wkrótce sprawcy zostaną zatrzymani.

atu