Strona główna Sochaczew miasto Jak jeździć po Sochaczewie w czasie remontów

Jak jeździć po Sochaczewie w czasie remontów

842
0
PODZIEL SIĘ

Wakacje w pełni, a na ulicach powiatu ciąg dalszy remontów. Kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Wśród wielu tegorocznych drogowych, powiatowych inwestycji, te prowadzone na terenie miasta Sochaczew wymagają szczególnie racjonalnego rozplanowania objazdów. Głównie ze względu na natężenie ruchu na nich oraz prowadzone jednocześnie inwestycje na drogach miejskich.

W kwietniu br. ruszyła gruntowna przebudowa kolejnego, ponad kilometrowego odcinka drogi powiatowej, ul. Trojanowskiej w Sochaczewie, od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Przylasek włącznie. Obecnie prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a utrudnienia w ruchu terminowo mają potrwać do 15 października br. Aby ominąć remontowany odcinek drogi, należy kierować się objazdem wyznaczonym ul. Łąkową, ul. Zaciszną, ul. Piaszczystą i ul. Przylasek.

Choć trwająca od marca przebudowa ul. Licealnej zbliża się ku końcowi, to pozostanie ona jeszcze wyłączona z ruchu w obu kierunkach, od skrzyżowania z ulicami 15 sierpnia i Traugutta do ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rozpoczną się prace drugiego etapu tej inwestycji, czyli przebudowa skrzyżowania ulic Licealna, Traugutta oraz 15 Sierpnia. Skrzyżowanie to wraz z ulicą Licealną mogą być zamknięte dla ruchu pojazdów do końca sierpnia br.

Inwestycja ta okresowo zazębi się z pracami prowadzonymi również w tej części miasta na drogach powiatowych – ul. Towarowej, ul. Sienkiewicza i ul. Księcia Janusza, stanowiących drogi dojazdowe do zabytkowego dworca PKP w Sochaczewie. Aby zachować płynność komunikacyjną i aby kierowcy w jak najmniejszym stopniu odczuli uciążliwości związane z remontami, inwestycje zostały podzielone na etapy.

–Tak się złożyło, że w jednym czasie zbiegły się konieczne remonty dróg w tym samym obszarze miasta, to stanowi trudność w komunikacji w tym rejonie, wymagało to takiego zsynchronizowania inwestycji i wprowadzenia organizacji, która zagwarantuje płynność ruchu w tej strefie, umożliwi bezproblemowy dojazd do centrum ze strony południowej Sochaczewa, od strony Boryszewa oraz do stacji PKP – powiedział Robert Szewczyk, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odpowiedzialnego za zarządzanie ruchem na drogach powiatu.

W momencie rozpoczęcia drugiego etapu prac na ulicy Licealnej (całkowite wyłączenie z ruchu skrzyżowania ulic Licealnej, Traugutta oraz 15 Sierpnia) ruch w kierunku centrum ma odbywać się objazdem ustalonym ulicami Wojska Polskiego i Ziemowita i dalej do Traugutta lub Piłsudskiego. Także przystanek autobusowy „Traugutta LO”, jak informuje ZKM, zostanie przeniesiony na ulicę Ziemowita. Autobusy linii 3 i 3A będą dojeżdżać bezpośrednio do PKP z pominięciem ulicy Łuszczewskich.

Podczas pierwszego etapu realizacji inwestycji na drogach powiatowych wyłączona z ruchu zostanie część ul. Henryka Sienkiewicza, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mikołaja Kopernika do skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Zamknięty dla ruchu będzie również odcinek ul. Towarowej, tj. od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Łuszczewskich. Dojazd do stacji PKP może odbywać się otwartym odcinkiem ul. Towarowej, dalej ul. Księcia Janusza, lub jadąc od ronda im. Lecha Kaczyńskiego ulicą Botaniczną, a dalej otwartym odcinkiem ul. Sienkiewicza do dworca PKP. Dla osób jadących od ul. Okrzei w kierunku stacji kolejowej wyznaczony zostanie objazd ulicami: Kopernika, Łuszczewskich, Towarową i Księcia Janusza. Od chwili rozpoczęcia robót tego etapu, ul. Sienkiewicza na odcinku od Księcia Janusza do Botanicznej będzie dwukierunkowa z możliwością parkowania po jednej stronie, zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem pionowym i poziomym. Na czas remontów przystanki autobusowe PKS zostaną przeniesione na odcinek ślepej ulicy Botanicznej, od jej skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w kierunku torów kolejowych, równolegle do wiaduktu, gdzie w tej chwili jest wysypany tłuczeń. Kolejne etapy powiatowej inwestycji w okolicach dworca PKP będą realizowane już przy przejezdnej ul. Licealnej, co zdecydowanie ułatwi tymczasową organizację ruchu.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie