Strona główna Teresin Inwestycyjnie na gminnych drogach

Inwestycyjnie na gminnych drogach

638
0
PODZIEL SIĘ

Wśród wielu inwestycji, które podczas tego lata realizowane są na terenie gminy Teresin, niektóre z nich dobiegły już końca. Zadowoleni mogą być mieszkańcy Serok-Parceli, szczególnie ul. Jarzębinowej, którą pokrył asfalt. Tego typu nakładki położone zostaną w Paprotni na ul. Bursztynowej i Koralowej, ponadto na ul. Kasztanowej w Teresinie jak również na drodze w Nowych Paskach.

Pierwszy etap kanalizacji deszczowej powstaje w ulicy Spacerowej i Nadrzecznej w Teresinie Gaju. Zadanie za kwotę 638 tysięcy złotych wykonuje firma „Grand -Bud”. Przy tych samych ulicach firma „Budwex” za kwotę 99 tys. zł będzie budować oświetlenie – informuje Marek Jaworski, wicewójt gminy Teresin.

Ma być zarówno komfortowo jak i bezpiecznie – z takiego założenia wychodzą gminni samorządowcy, którzy zdecydowali o przebudowie ulicy Rynkowej, jednej z głównych dróg Teresina. Prace już trwają, a wykonawcą zadania o wartości blisko 1,7 mln zł jest firma „In – Tec – Plan”. – W ramach umowy m.in. zmodernizowana będzie kanalizacja deszczowa, położona zostanie nakładka asfaltowa, przebudowany będzie chodnik z kostki brukowej i ułożona asfaltowa ścieżka rowerowa – dodaje zastępca wójta. Jak się dowiedzieliśmy, termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na późną jesień tego roku. – Nowego wyglądu nabierze ul. O. M. Kolbego w Paprotni, a dokładnie – jej odcinek od ulicy Spacerowej do torów kolejowych – informuje o kolejnych planach inwestycyjnych Marek Jaworski. Wiadomo już, że na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Cmentarnej powstać ma tu ścieżka rowerowa, która będzie kontynuacją dotychczasowej ścieżki biegnącej od „Kuźni Napoleońskiej”  w stronę Bazyliki w Niepokalanowie. Zmodernizowany zostanie też chodnik od ul. Cmentarnej do torów, a całości dopełnią estetyczne kwiatowe klomby i oświetlenie. Przetarg na to zadanie na kwotę 687 tysięcy złotych wygrała firma JKM Mirex. Prace rozpoczną się już wkrótce.

Firma „Prima” była wykonawcą przebudowy gminnych dróg w Hermanowie, Kawęczynie, Pawłowicach i Serokach (ul. Słoneczna), a umowa na te roboty opiewa na kwotę 807 tysięcy złotych.

W Teresinie realizowane jest zadanie dotyczące przebudowy ul. Guzowskiej. Ta ulica zyska też bezpośrednie połączenie z ul. Torową, prowadzącą do dworca PKP. Zadanie za kwotę 1,48 mln zł wykonuje firma „Rydmar”. Dodatkowo przebudowywana jest tu kanalizacja deszczowa. To tylko część z letnich inwestycji realizowanych przez gminę Teresin. Jak widać, dzieje się sporo.

 Marcin Odolczyk