Strona główna Mazowsze CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa i kilku biznesmenów

CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa i kilku biznesmenów

1601
0
PODZIEL SIĘ
fot. UM Żyrardów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego i kilku biznesmenów w związku z podejrzeniem ustawiania przetargów na sprzedaż nieruchomości w Rewalu.

Rewal to miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską w północno-zachodniej Polsce. To z województwa zachodniopomorskiego pochodzą zatrzymani biznesmeni.

Prezydent Żyrardowa, jest podejrzany o przekroczenie swoich uprawnień. Miał brać udział w ustawianiu przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa.

Jak podaje CBA, Agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, z Rewala i Gryfic. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu będącej własnością Gminy Żyrardów oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa. Na tych gruntach, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta.

– Funkcjonariusze CBA przeszukują kilkanaście miejsc m.in.  gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób.  – informuje Piotr Kaczorek, CBA – Zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledztwo jest wielowątkowe. Czynności trwają. funkcjonariusze obecnie przeszukują kilkanaście miejsc m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób.

CBA/ex