Strona główna Sochaczew miasto 99 lat Policji

99 lat Policji

787
0
PODZIEL SIĘ

Obchody Święta Policji przypadły na 27 lipca. Przedstawiciele drugiego, pod względem zaufania społecznego, zawodu zostali docenieni przez swoich przełożonych i samorządowców.

Na początku głos zabrał komendant sochaczewskiej policji Michał Safijański. Powitał licznie zebranych gości, wójtów z terenu naszego powiatu, burmistrza Piotra Osieckiego wraz z zastępcą Dariuszem Dobrowolskim, starostę Jolantę Gonta (odznaczona została Medalem za Zasługi dla Policji przyznawanym przez MSWiA), przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kierzkowskiego, radnego sejmiku wojewódzkiego Mirosława Adam Orlińskiego, przedstawicieli miejskich i powiatowych instytucji, służb oraz proboszcza Piotra Żądło.

– Szczególnie jednak witam pracownice i pracowników Komendy Powiatowej Policji w kolejną rocznicę powołania naszych służb. Obecnie stanowimy najliczniejszą formację mundurową w Polsce – mówił komendant Safijański. – Jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju, w tym małej małej ojczyzny jaką jest ziemia sochaczewska. Wiem, że stałe zwiększania poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców wymaga wiele waszego wysiłku, błyskawicznych reakcji, zaangażowania i poświecenia. Z biegiem lat nasza formacja bardzo ewoluowała, a policjanci cały czas doskonalą swoje umiejętności. Obecnie większość interwencji wymaga nie użycia siły czy broni, a przez umiejętność skutecznego rozwiązywania konfliktów.

Michał Safijański przypomniał, jak wiele zmieniło się dla sochaczewskich policjantów w ostatnich latach. M. in. powstał posterunek w Teresinie, buduje się nowa komenda na którą czekali wiele lat. Samorządom dziękował za wielopłaszczyznowe wsparcie. Dzięki nim m. in zwiększa się ilość patroli, sukcesywnie spada liczba przestępstw, rośnie też liczba wykrytych sprawców naruszeń prawa.

Burmistrz Piotr Osiecki przyznał 13 nagród pieniężnych wyróżniającym się funkcjonariuszom. Kilkudziesięciu policjantów otrzymało awanse na wyższy stopień.

Za ciężka pracę mundurowym dziękowała starosta Jolanta Gonta. Zaznaczyła, że pracownicy komendy są otwarci na współpracę nie tylko z ratuszem i starostwem, ale szkołami, instytucjami oraz samymi mieszkańcami. Podkreśliła, że ma nadzieję, iż kolejne ich święto odbędzie się już w nowoczesnej siedzibie KPP, powstającej przy ul. 1 Maja.

sochaczew.pl