Strona główna Sport Brązowy medal Orkana

Brązowy medal Orkana

324
0

Remontowany stadiom MOSiR był miejscem rozstrzygnięć finałowych meczów o Puchar Polski Juniorów. Gospodarze spisali się na „trójkę” czyli zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach. Zacznijmy jednak po kolei.

Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy z Warszawy i Łodzi. Mecz pomiędzy Budowlanymi Łódź i Legią Warszawa nie stał na zbyt wysokim poziomie. ale dostarczył sporo emocji. Ostatecznie wygrali rugbiści Budowlanych 26:20 i tym samym zajęli piąte miejsce w rozgrywkach.

W kolejnych meczach już tak wielu emocji nie było. Spotkanie o brąz pomiędzy Orkanem i Budowlanymi Lublin było w miarę wyrównane tylko do przerwy. W drugiej połowie podopieczni Jakuba Sekleckiego wrzucili piąty, a może i nawet szósty bieg. Zdominowali rywali i ostatecznie wygrali 57:7.

Finał był także mało emocjonujący. Najmocniejsza obecnie juniorska drużyna w Polsce, czyli Juvenia Kraków bez większych problemów wygrała z Lechią Gdańsk 40:12 zdobywając Puchar Polski. Teraz przed juniorami finały Mistrzostw Polski.

Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin  57:7 (19:7)

punkty: Kacper Getka (17), Jan Mroziński (10), Kacper Starak (5), Adrian Nowakowski (5), Michał Szwarc (5), Przemysław Dobijański (5), Michał Chmielewski (5), Hubert Wiśniewski (5)

skład: Hubert Lewandowski, Kacper Starak (Kacper Szufliński), Adrian Nowakowski, Michał Szwarc, Przemysław Dobijański, Jakub Szmajewski, Ksawery Struss (Krystian Adamiak), Xavier Hannah-Starr (Michał Chmielewski), Patryk Książek, Antoni Gołębiewski, Jan Mroziński, Kacper Getka, Filip Buchan, Kajetan Ostrowski (Mateusz Panek), Hubert Wiśniewski.