Strona główna Sochaczew miasto Zwycięzcą był każdy zawodnik

Zwycięzcą był każdy zawodnik

1012
0
PODZIEL SIĘ

W Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie miał miejsce XIV Międzyszkolny turniej gier i zabaw ruchowych dla klas I-III. Zawody odbyły się 7 czerwca i po raz pierwszy były rozgrywane na nowym boisku. Rywalizowały wszystkie szkoły podstawowe z terenu Sochaczewa.

Impreza rozpoczęła się od przedstawienia zaproszonych gości. Wśród nich był między innymi burmistrz Marek Fergiński, który wygłosił krótkie przemówienie. Po nim głos zabrał dyrektor SP3 Krzysztof Werłaty, zachęcając uczniów do zdrowej, sportowej rywalizacji.

Dla organizatorów przedsięwzięcia bardzo istotne były obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, czego wyrazem było uświetnienie uroczystości poprzez symboliczne wypuszczenie biało-czerownych balonów w niebo, oraz zaśpiewania patriotycznej pieśni przez jednego z uczniów.

Następnym punktem programu był występ taneczny zespołu „Carbo Dance”. Młode tancerki zostały nagrodzone owacjami na stojąco.

 O godzinie 10:00 Marzanna Popławska, uroczyście ogłosiła rozpoczęcie turnieju. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami w kilku dyscyplinach sportowych, między innymi w biegach w, których zwycięska okazała się drużyna z „Trójki”.

Jak stwierdziła Marzanna Popławska, głównym celem tych zawodów było promowanie sportu wśród dzieci oraz dobra zabawa. Każdy z uczniów, który wziął udział w zawodach już na wstępie był zwycięzcą.

Aleksander Szostak