Strona główna Sochaczew miasto Zwiedzaj Sochaczew z aplikacją mobliną

Zwiedzaj Sochaczew z aplikacją mobliną

904
0
PODZIEL SIĘ

Od kilku dni dostępna jest nowa aplikacja turystyczna naszego miasta, którą można zainstalować sobie w telefonie. Footsteps można bezpłatnie pobrać ze sklepu play. Działa on zarówno w systemie  iOS jak i Android. Aplikacja zawiera 5 tras turystycznych, które można spersonalizować sobie pod kątem własnych zainteresowań. Pomysł ten zaprezentował Piotr Sędzik z firmy Footsteps.

– Chcemy wyjść naprzeciw nie tylko potrzebom turystów, którzy chcą szybko zwiedzić Sochaczew, bez długiego poszukiwania atrakcji typowych dla miasta i jego okolic, ale również wskazać wartościowe trasy i miejsca wypoczynku mieszkańcom – wspomniał prezes Footsteps w czasie promocji aplikacji 10 czerwca.

Pierwszym krokiem do zapoznania się z Footsteps jest ściągnięcie aplikacji na smartfon i wybranie odpowiedniego miasta. Aplikacja łączy się bowiem z blisko 40 miastami z całej Polski. Po zaznaczeniu Sochaczewa trzeba określić nasze osobiste preferencje. Do wyboru jest wiele profili np. smakosz, turysta, sportowiec, głowa rodziny. Można wybrać więcej niż jedną możliwość, a także zmieniać je w trakcie korzystania w zależności od aktualnych oczekiwań.

Obecnie aplikacja zawiera 5 tras: rodzinny wypad do Sochaczewa, spacer po Sochaczewie, rowerowo-kajakowy szlak Jagiełły, śladami Fryderyka Chopina oraz Trakt Pamięci Bohaterów Bitwy nad Bzurą 1939.

– Staraliśmy się wybrać typowe, popularne i rozpoznawalne miejsca. Jednak nie jest to zamknięte i szlaków może przybywać. Aplikacja ta jest żywym i stale uzupełnianym działaniem – zaznaczył Piotr Sędzik.

Za każdym razem Footsteps informuje nie tylko o poszczególnych punktach i ich lokalizacji na mapie, ale też o szacunkowym czasie trwania, a nawet o tym z jakich środków komunikacji miejskiej można skorzystać. Do aplikacji, jak zapowiedziała Joanna Niewiadomska – Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji w Urzędzie Miejskim w Sochaczewie i inicjator stworzenia takiej aplikacji, trafiać będą regularnie informacje o wydarzeniach, które odbywają w mieście.

Choć zaproponowaliśmy szlaki to jednak efekt końcowy zależy od twórców aplikacji.  Dzięki temu mogliśmy spojrzeć na Sochaczew świeżym okiem osób z zewnątrz. W aplikacji uwzględniliśmy wiele propozycji Footsteps. Zwróciły one naszą uwagę na pozycje, które mogą wydać się atrakcyjne osobom kompletnie nie znającym naszego miasta – dodała pani naczelnik

– Z Footsteps mogą korzystać sochaczewianie, turyści, ale też biznesmeni. Konstrukcja aplikacji nie wyklucza jej rozbudowywania i dodawania nowych funkcjonalności, wiec wiele jeszcze przed nami – powiedział Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa

BN