Strona główna Sochaczew miasto Zlot zabytkowych samochodów już jutro w Sochaczewie

Zlot zabytkowych samochodów już jutro w Sochaczewie

1460
0
PODZIEL SIĘ

IX Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego rozpocznie się w sobotę, 9 czerwca, wystawą zabytkowych pojazdów na placu przy Urzędzie Skarbowym w Sochaczewie. Początek o godzinie 9.00. Wtedy też nastąpi uroczyste otwarcie imprezy przez Mariusza Orzeszka, komandora Zlotu im Rajdu z Automobilklub Polski, Komandor Zlotu i Rajdu.

IX Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego został zainicjowany dla upamiętnienia jego patrona, który był założycielem i pierwszym prezesem Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego (dzisiejszy Automobilklub Polski). Impreza ta wpisuje się również  w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Sochaczewie uczestnicy rajdu będą do południa. W godzinach od 10.30 do 11.30 odbędą się pierwsze próby sprawnościowe na parkingu przy Starostwie Powiatowym. Po godzinie 12.00 Rajd wyruszy do klasztoru oo. Franciszkanów w Niepokalanowie, gdzie  w godzinach 12.00-15.00 zatrzymają się wozy uczestników Rajdu. Do godziny 16.00 odbywać się będzie drugi etap prób sprawnościowych. W godzinach 16.00-18.00 na placu rekreacyjnym przy ul. XX-lecia 5 w Teresinie będzie można podziwiać samochody, motocykle i wiekowe rowery. W trakcie tej wystawy rozstrzygnięty zostanie konkurs elegancji.

Potem uczestnicy przejadą do zabytkowego Dworu w Strzyżewie, gdzie zaplanowana jest kolejna wystawa, rozdanie nagród uczestnikom tej imprezy oraz ognisko.

W trakcie rajdu uczestnicy zwiedzą Sanktuarium Najświętszej Maryji Niepokalanej, klasztor oo. Franciszkanów w Niepokalanowie, Muzeum św. Maksymiliana, Muzeum Strażackie oraz Muzeum Papieskie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz i Rada Miasta Sochaczew, Wójt Teresina, Wójt oraz Starosta Powiatu Sochaczewskiego.

BN

Fot. Bogumiła Nowak