Strona główna Kultura Zaśpiewali wakacyjnie w Boryszewie

Zaśpiewali wakacyjnie w Boryszewie

530
0
PODZIEL SIĘ

Powiatowy Konkurs Piosenki Wakacyjnej „Chodaczek”, który odbył się 20 czerwca w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie, skupił blisko setkę wykonawców. Było wesoło, kolorowo i bardzo różnorodnie pod względem muzycznym. Młodzi wykonawcy dali z siebie wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe – przedszkola i klasy zerowe, klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum i klasy VII (szkoła podstawowa). W każdej kategorii przyznane zostały nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia dla indywidualności piosenkarskich. Dla wszystkich startujących w konkursie były dyplomy uczestnictwa.

Celem konkursu jest integracja środowisk szkolnych oraz przedszkolnych poprzez popularyzowanie utworów o charakterze wakacyjnym. Prezentowano więc piosenki żeglarskie, harcerskie, turystyczne i ludowe, jak również popularne szlagiery z dawnych lat o tematyce letnio-wakacyjnej.

Konkurs ma także na celu promowanie młodych talentów. Takim talentem okazała się m. in. Aleksandra Sobota ze szkoły Podstawowej w Teresinie, która w tym roku zdobyła „Złotego Chodaczka”. Publiczność była też oczarowana brawurową interpretacją „Płonącej Stodoły”, utworu Czesława Niemena, w wykonaniu Julii Matczak. Sporo braw jako zespół oraz solistki zdobyły członkinie zespołu z Iłowa „Teraz My”, mające w repertuarze popularne piosenki wakacyjne z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Dziewczęta nie tylko zachwycają obyciem scenicznym, kostiumami z epoki, ale też doskonałym przygotowaniem muzycznym i pięknymi głosami. Jak zwykle śpiewają perfekcyjnie.

Jurorzy w ocenie brali głównie pod uwagę walory głosowe wykonawców, sposób interpretacji wybranych utworów, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Rywalizacja i pomysłowość uczestników były ogromne. Nie tylko w doborze repertuaru, ale także w kostiumach. Jak twierdzili organizatorzy, po koncercie poczuło się prawdziwe wakacje.

BN

Fot. Iza Strzelecka SCK Sochaczew