Strona główna Sochaczew miasto Zaproponuj swoją inwestycję do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego

Zaproponuj swoją inwestycję do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego

697
0
PODZIEL SIĘ

Od przyszłego tygodnia – a dokładnie 15 czerwca – mieszkańcy Sochaczewa będą mogli zdecydować, na co miejski samorząd wyda w przyszłym roku 1 200 000 złotych. Właśnie tego dnia Urząd Miejski rozpocznie przyjmowanie projektów do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Pomysły można zgłaszać elektronicznie lub w wersji papierowej.

Wnioskodawcą projektu może być każdy mieszkaniec Sochaczewa, który w 2018 roku kończy 16 lat, a także organizacje pozarządowe działające na terenie miasta. Regulamin oraz formularz zgłaszania projektów dostępny jest na stronie internetowej Sochaczew.pl, w Biurze Obsługi Klienta UM, na pływalni „Orka” oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach.

Należy pamiętać, że wnioskodawca musi dołączyć do projektu 25 kart poparcia z podpisami mieszkańców Sochaczewa. Wypełnione formularze należy składać w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta lub w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy internetowej – budzet.sochaczew.pl.

Propozycje można składać do 15 sierpnia. Po tym terminie zbierze się zespół opiniujący, który zweryfikuje wnioski mieszkańców i ustali ostateczną listę projektów do głosowania. Dodajmy, że kluczowe kryteria, które będą brane pod uwagę na tym etapie, to możliwość realizacji projektu w kolejnym roku kalendarzowym oraz to, czy dane przedsięwzięcie uda się wykonać na terenie będącym własnością lub we władaniu miasta. Poza tym wykonana zostanie wstępna wycena każdej propozycji oraz ocena możliwości zabezpieczenia w budżecie miasta na kolejne lata ewentualnych kosztów, które projekt będzie generował. Po ocenie merytorycznej zespół opiniujący dokona wyboru przedsięwzięć, które znajdą się na ostatecznej liście podlegającej otwartemu głosowaniu.

Wskazywać swoich faworytów będzie można od 1 do 19 października. Podobnie jak w poprzednich latach, głosowanie przebiegać będzie dwutorowo. Wypełnione ankiety będzie można wrzucać do urn w wybranych punktach na terenie miasta lub oddać głos w formie elektronicznej na platformie internetowej. Każdy będzie mógł wybrać maksymalnie dwa projekty z listy. Wyniki głosowania ogłoszone zostanę 7 listopada 2018 roku.

Do rozdysponowania w ramach szóstej już edycji miejskiego budżetu obywatelskiego jest 1 200 000 zł, na projekty małe (od 20 tys. zł do 100 tys. zł) i duże (od 100 tys. z³ do 870 tys. zł).

UM Sochaczew