Strona główna Teresin Z myślą o turystach

Z myślą o turystach

563
0
PODZIEL SIĘ

Rozpoczyna się gminna inwestycja mająca na celu stworzenie Punktu Obsługi Turysty – Przystanek Granice.

Wkrótce w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie powstanie przyjazne miejsce dla turystów odwiedzających ziemię teresińską.

Zadanie to polega na zaadaptowaniu istniejących pomieszczeń w strażnicy OSP Teresin na wielofunkcyjną salę środowiskową. Zastosowana mobilna ściana zapewni podział tej sali na dwie części, a tym samym możliwość zorganizowania dwóch niezależnych spotkań. Sala wyposażona będzie w zaplecze kuchenne i pomieszczenia socjalne. Znajdzie się tu również Punkt Obsługi Turystycznej.

Wykonawcą inwestycji jest warszawska firma Semik. Zadanie kosztować ma 571 tys. zł.   Warto zaznaczyć, że Gmina Teresin otrzymała dofinansowanie na realizację tego zadania. Środki w wysokości 218 766 tys. zł pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Jeszcze jedna dobra informacja jest taka, że w tym roku powinien zostać rozstrzygnięty konkurs na dofinansowanie budowy inwestycji „Park Granice” na Osiedlu Granice.

Marcin Odolczyk

fot. Pixabay